Yarkadaş'tan İddia; Berat Albayrak’ın Yerine Kim Geçecek?

CHP’li eski milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından Albayrak'ın yerine İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali'nin getirilebileceğini belirtti.

Siyaset 08.11.2020, 22:32 08.11.2020, 23:48
Yarkadaş'tan İddia; Berat Albayrak’ın Yerine Kim Geçecek?

Berat Albayrak’ın yerine  İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali'nin getirilebileceğini iddia eden CHP’li eski milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya twitter adresinden yaptığı paylaşımda, 

Berat Albayrak'ın görevden alınması halinde, yerine İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali getirilebileceğini, Ancak şu an istifa ya da görevden alınma durdurulmaya çalışıldığını,  İçişleri'ne Varank'ın geleceği Berat Albayrak'ın ise kısa bir süre sonra Dışişleri Bakanı olarak görevlendirilebileceği konuşulduğunu, Bir başka iddianın ise, Numan Kurtulmuş, Mart ayında AKP Genel Başkanlığı'na getirileceğini belirtti.

Bakan Berat Albayrak'ı, Özel Kalem Müdürü'nü ve Bakan Yardımcısı'nı aradığını belirten Yarkadaş," Hepsinin telefonu kapalı. Ancak edindiğim bilgi İSTİFA ETTİĞİ yönünde. Albayrak, Naci Ağbal'ın MB'ye atanmasını "bardağı taşıran son damla" olarak nitelemiş yakın çevresine... Ağbal ile ihtilaf derin. AKP içindeki bir grup Albayrak'ın yerine MEHMET ŞİMŞEK'in getirilmesini istiyor. Şimşek ise AKP defterini çoktan KAPATTI. Bu arada Albayrak'ın gidişiyle birlikte MEDYA düzeninde de değişiklikler olacak. Pelikanlar bunu bildiği için hücuma geçti. Geri getirmeye çalışıyorlar." dedi.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’den bu iddialara karşı son dakika yanıt şöyle:
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, sosyal medyada dolaşan iddialara ilişkin, "Hazine ve Maliye Bakanı olduğuma dair sosyal medya üzerinden yayılan söylentiler gerçek dışıdır. Bu tür söylentilere itibar edilmemelidir" dedi.Bali, "Adım kullanılarak açılan sahte hesaplardan yapılan açıklamalar doğru değildir. Sosyal medyada LinkedIn haricinde hiçbir mecrada hesabım bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı. 
Kaynak Yeniçağ: Berat Albayrak’ın yerine geçeceği belirtilen Adnan Bali’den ilk açıklama 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık