Yedek Vekilliğe Tepki!

CHP Parti Sözcüsü Böke; yedek vekilliğe tepki göstererek, "Milletvekilinin yedeği olmaz, milletvekilinin arkasında 80 milyon var zaten, hangi yedekten bahsediyoruz?" dedi.

Siyaset 07.12.2016, 17:06 07.12.2016, 17:29
Yedek Vekilliğe Tepki!
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, “Milletvekilinin yedeği olmaz, milletvekilinin arkasında 80 milyon var zaten, hangi yedekten bahsediyoruz? Demokrasi dediğiniz şey vatandaşın verdiği oya sadece o sandıktan sizi seçtirdiği için değil demokrasiye sahip çıktığı için değer vermekten geçer. Bunun da tek yolu vardır, güçlendirilmiş bir parlamenter demokrasi" dedi.

“Milletvekilinin yedeği olmaz, milletvekilinin arkasında 80 milyon var zaten, hangi yedekten bahsediyoruz?”

AK Parti ile MHP’nin anayasa değişikliği görüşmelerinden çıkan “yedek vekillik” düzenlemesiyle ilgili soruya Böke, “Milletvekilinin yedeği olmaz, milletvekilinin arkasında 80 milyon var zaten, hangi yedekten bahsediyoruz? Demokrasi dediğiniz şey vatandaşın verdiği oya sadece o sandıktan sizi seçtirdiği için değil demokrasiye sahip çıktığı için değer vermekten geçer. Bunun da tek yolu vardır, güçlendirilmiş bir parlamenter demokrasi. Biz bu ciddiyetle yaklaşmaya devam edeceğiz, dünkü pozisyonumuz neyse bugünkü pozisyonumuz da aynı” cevabını verdi.
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu