Alexa


Yeditepe’ ye Üç Hilâl Asacağız

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Şehir Plancısı Rasim Acar 2014 yerel seçimler için çalışmalarına hız verdi.

Siyaset 03.01.2014, 12:54 04.01.2014, 02:14
Yeditepe’ ye Üç Hilâl Asacağız
 Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Şehir Plancısı Rasim Acar 2014 yerel seçimler için çalışmalarına hız verdi.

 İstanbul’ un sorunlarına çözüm getirecek çalışmalarını için İl Başkanımız Abdurrahman Başkan ile uzun uzun istişarede bulunan İstanbul Adayımız Sayın Rasim Acar, İstanbul’ un bütün sorunları için birden fazla çözüm sunduklarını kaydetti. İstanbul’ u Dünya’ nın kültür-sanat, eğitim ve turizm başkenti yapacağını, “Yedi Tepe’ ye Üç Hilâl” asacaklarını belirtti.


İstanbul'un her türlü sorunlarının üstesinden gelebilecek yapıda olduklarını söyleyen Acar; mesele inanmak olduğunu ve inançlarının tam olduğunu İstanbul'un meselelerini çözebilecek yeterli bilgi, beceri ve kadrolara sahip bulunduklarını bellirtti.

8 Aralık Aday Tanıtım Toplantısı’ nda adaylığı açıklanan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  rasim Acar, bütün ilgiyi üstüne çekmişti.

Başkan Adayının öz geçmişi şöyle:


1976 yılında İzmir’de doğan Rasim ACAR, ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Lisans öğrenimini İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü’ne giren Rasim ACAR, 3 yıl bu birimde ulaşım planlama çalışmaları yaptı. İş hayatına paralel olarak yüksek lisans öğrenimini İTÜ Bilişim Enstitüsünde “İnşaat Yönetiminde Bilişim” Yüksek Lisans Programında “Afet Yönetiminde GIS Kullanımı” bitirme projesi ile tamamladı.

2008-2009-2010 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda 2 dönem il yönetim kurulu üyeliği yapan Rasim Acar, Yerel Yönetimler Komisyonunda proje ve faaliyetler yürüttü.Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) Kongre üyesi olan Rasim ACAR, İstanbul Semtleri Grubu Moderatörlüğü, İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreter Yardımcılığı, Oto Doğalgaz İstasyonları Derneği (ODİDER / NGVATURK) Başkanlığını yürütm
ektedir. Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi 8. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Rasim ACAR’ın çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.

kapsamhaber

Yorumlar (0)
24°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P