Yeni Parti Açıklaması: Bizi Kimse, ‘Şucu Bucu’ Diye Nitelendirmesin

Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Meral Akşener önderliğinde kurmaya hazırlandıkları yeni partiye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyaset 18.08.2017, 23:15 18.08.2017, 23:46
Yeni Parti Açıklaması: Bizi Kimse, ‘Şucu Bucu’ Diye Nitelendirmesin

Habertürk'ten Saliha Çolak'ın sorularını cevaplandıran Yusuf Halaçoğlu,“Ülkenin birtakım sorunlarını çözecek projelerin hazır olması gerekiyor. Genel merkez tüzüğün hazırlanması... Kurucular kuruluyla ilgili çok önemli gelişmeler, kişiler var ama daha geniş bir kitle ile temas var. Önümüzdeki eylül olmasa da ekim ayında ortaya çıkacak parti.” ifadelerini kullandı.

"BU MİLLİ BİR HAREKET...

HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ"

Halaçoğlu, Partinin bakış açısıyla da ilgili, kurulacak Parti'nin milliyetçi muhafazakâr, Atatürkçü olacağını,Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkacak bir parti olacağını belirtti. Herkese kucak açacağını belirten Halaçoğlu; "AKP’nin de CHP’nin de savunduğu şeyler var burada. Türkiye Cumhuriyeti’ni tekrar ayağa kaldırmak için bir siyasi oluşum. “Türk milletinin özünden çıkmış milli bir hareket” diyebilirsiniz.şeklinde açıklamalarda bulundu.

"İLKELERİMİZDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ...

DEFOSUZ OLACAK"

Halaçoğlu çok iddialaı cümleler kurarak: "Kurucular kurulunu gördüğünüzde, “Her kesim temsil ediliyor” diyeceksiniz. Bazı ilkelerden asla taviz vermeyeceğiz; dürüstlük. Defosu olmasın. Bundan taviz vermeyiz. Yolsuzluk gibi... Onları istemiyoruz. Cumhuriyet’in temel değerlerine aykırı tavır içinde insan istemiyoruz. Atatürk’e, Cumhuriyet’e sahip çıksın. Dini de siyasete alet edecek durumda olmasın ama inancımızın değerini bilsin. Partilerde siyaset yapanların yanı sıra partilere girmemiş kişiler de var. Küskünler partisi olmayacak. “Biz” diyoruz, “Ben” demiyoruz. Egolarımızı, nefsimize yönelik arzu ettiklerimizi bir kenara bırakıyoruz. Bizi kimse, ‘şucu bucu’ diye nitelendirmesin."dedi.

"CUMHURBAŞKANLIĞI'NI İLK TURDA KAZANACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Hedeflerinin ilk turda Cumhurbaşkanlığı’nı kazanmak olduğunu belirten Halaçoğlu; "Halkın büyük çoğunluğunun bu yeni oluşuma destek vereceğini, Cumhurbaşkanı’nı ilk turda seçeceğimizi düşünüyorum. CHP’nin de milliyetçi oku var, temel değerlerine sahip çıkan şeyi var ama halkımızın bu konuda geçmiş dönemdeki hatayı görerek, bir kişiye oy vereceğini düşünüyorum." dedi

Yorumlar (0)