Yeni Partiye Katılacak İsimler Kim?

Ali Babacan'ın Ak Parti'den istifa etmesiyle birlikte siyaset meydanı yeniden hararetlendi. Peki Yeni parti için siyasi partilerden yeni istifalar olur mu?

Siyaset 08.07.2019, 22:51 09.07.2019, 00:04
Yeni Partiye Katılacak İsimler Kim?

Ak Parti kurucu üyesi olan Ali Babacan'ın istifa etmesi ardından yeni parti kurulması iddiaları resmiyet kazanmaya başladı. Peki yeni kurulacak parti için hangi isimler var?

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın adının sıkça anıldığı yeni parti de hareketlilik hız kazanmaya başladı.

Babacan'ın istifasının ardından Ak Parti'de başka istifaların da olacağı iddiaları yaygılaşıyor. Ak Parti'den başka istifalar olur mu? Yeni bir partinin kurulması halinde MHP'den İyi Parti'den veya CHP'den istifalar olmaz mı? Önümüzde ki haftalarda kim nereden istifa edecek hep birlikte göreceğiz. Türkiye'de siyaset yeniden şekilleneceği kesin. Ak Parti teşkilatlarına hakim olmaya ve yeniden şahlanışa kalkmaya hazırlanırken bunda ne derece başarılı olacak bunu da birlikte göreceğiz. 

Ak Parti ve MHP arasında devam eden ilişki, cumhur ittifakının devamı 2023'e kadar devam edeceği açıklansa da sosyal medyada ve kulislerde aksi istikamette iddialarda sözkonusudur.

Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Prof. Beşir Atalay, Prof. Mehmet Aydın ve Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün’ün aralarında bulunduğu bazı isimlerin önümüzdeki günlerde Ak Parti'den istifa ederek yeni parti safına katılacağı iddia ediliyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (2)
Akbey 2 yıl önce
Parti kurulursa
Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş bu partiye geçer
murat hayvalı 2 yıl önce
Kurulsun artık parti. Ak Parti çuvalladı. CHP ne yaptığı belli değil. Türkiyeyi yönetecek akıllı ve ciddi insanlara partilere ihtiyaç var. İyi partinin zaten suyu bulanık ve dalgalı. ne yapacakları belli değil. sanki dağılacak gibi duruyor. şu sıralarda iğne batırıyorlar iyi parti'ye Ancak çuvaldızı henüz gelmedi. Yeni parti ile birlikte göreceksiniz bütün partilerde etki yaratacak bir deprem olacak. Aslında gerçekten Türkiye yeni bir partiye hiç bu kadar hazır olmamıştı. Önemli olan, tecrübeli, ahlaklı, Türkiye sevdalısı ve milliyetçi kişiliklerin bu partide yer bulmasıdır. Yeter artık bu güzel ülkemizin insanlarının çektiği çile. bu zamana kadar milleti ve devleti kalkındıracağız diye meydanlardan seslerini yükseltenler anasını ağlattı ülkenin. Yeter artık kendinize bağladığınız hortumlar. Belediyelerin kasalarını boşalttınız. İsraf, savurganlık, adam kayırmacılık, belediyenin mallarını parasını peşkeş çekme, particilik, adamcılık... daha neler neler..
ondan sonra ülkemi seviyorum naraları. YETER ARTIK!