Yeniçeri BDP'ye Sert Çıktı

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, BDP'yi sert şekilde eleştirdi ve PKK'ya taviz verildiğini iddia etti.

Siyaset 15.02.2014, 22:38 15.02.2014, 22:49
Yeniçeri BDP'ye Sert Çıktı
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, BDP'nin yerel seçimlere bir referandum havası içinde hazırlandığını savunarak, "Nereye varmak istediklerini de BDP'nin Eş Genel Başkanı açıkça ortaya koymuş bulunmaktadır" dedi.
BDP'YE ELEŞTİRİ


PKK'ya taviz verildiğini iddia eden Yeniçeri, "30 Mart seçimlerine BDP bir referandum havası içinde hazırlanmaktadır. Nereye varmak istediklerini de BDP'nin Eş Genel Başkanı açıkça ortaya koymuş bulunmaktadır. AK Parti hükümeti vatanın bütünlüğüne ve milletin varlığına açıkça kast anlamına gelen bu girişimlere çanak tutmaktadır. Demirtaş'ın Kürt halkının artık kendisini yönetme aşamasına geldiğinden söz etmesinin anlamı nedir? Kürt halkı şimdiye kadar Demirtaş gibileri seçerek, TBMM'ye gönderip, kendi kendini yönetmiyor mu? Eğer Kürt halkı kendi kendini yönetmiyorsa o halde Demirtaş gibiler TBMM'de ne iş yapıyor?" dedi.
Yorumlar (1)
Mahmut Doğanay 7 yıl önce
Sayın Yeniçeri'nin söylediklerini yabana atmayın şımartılan ve demokratik açılım safsatasıyla kandırılan akepe seçmeni seçimden sonra silahlanmayı veya referandum yöntemi ile bağımsız bir kanton kurma hayalindeki bedepe denilen hayalperest insanların hainliğini ve bunlara çanak tutanların o zaman geldiğinde kına yaknak için kına bile bulamayacaklarını ifade etmektedir.
Ama pamuk Yüce Türk Milletinin elindedir.