Yenigün, Deprem Yarınlarımıza Uzanan Ciddi Bir Tehdit

TBMM Başkanı Mithat Yenigün, Depremin Yarınlara Uzanan Ciddi Bir Tehdit olduğunu belirtti.

Siyaset 31.10.2020, 10:34
Yenigün, Deprem Yarınlarımıza Uzanan Ciddi Bir Tehdit

"Deprem Yarınlarımıza Uzanan Ciddi Bir Tehdit" ifadelerini kullanan TBMM Başkanı Mithat Yenigün, "Ege’de meydana gelen ve başta İzmir olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem ve çöken binaların görüntüleri hepimizi derinden sarsmıştır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."dedi.

İzmirli vatandaşlar başta olmak üzere tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerini sunan Yenigün, "Toplumsal belleğimizde büyük kayıplar ve derin acılarla yer alan deprem, içinde bulunduğumuz andan yarınlarımıza uzanan çok ciddi bir tehdittir. Ancak deprem değil, kusurlu yapılar ve ihmal öldürür." dedi.

HABER: Ege Denizi'nde merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 25 kişi hayatını kaybetti, 804 kişi ise yaralandı. Yıkılan ve hasar gören 8 binada çalışmalar tamamlandı, 9 binada arama kurtarma çalışmaları ise devam ediyor. Bakan Kurum, bölgede toplam 484 artçı sarsıntının meydana geldiğini belirterek, "5 bin kurtarma görevlimiz sahada. Şu ana kadar 100 kişi enkazdan sağ olarak kurtarıldı" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu