Yıldırım: Bahçeli çok anlamlı bir açıklama yaptı

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek veren açıklamalar yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti.

Siyaset 06.03.2017, 21:57 06.03.2017, 23:07
Yıldırım:  Bahçeli çok anlamlı bir açıklama yaptı

Başbakan Binali Yıldırım, ATV A Haber'de ‘Başbakan ile Gündem Özel’ programında  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek veren açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti. Binali Yıldırım konuşmasında; “Sayın Bahçeli çok anlamlı bir açıklama yaptı. Bir dayanışma örneği gösterdi.  

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı sözlere cevaplandıran yıldırım; “Sayın Bahçeli çok anlamlı bir açıklama yaptı. Bir dayanışma örneği gösterdi. Avrupa ülkelerinin önümüzdeki halk oylamasına yönelik tutumlarına karşı sayın cumhurbaşkanımızın, bizim yaptığımız açıklamalar üzerine doğrusu güzel bir davranış içerisinde, bir dayanışma göstererek, Avrupa'ya güzel bir mesaj verildi. Daha önce bunu Sayın Baykal da yapmıştı. Ben teşekkür ediyorum. Çünkü mesele memleket meselesidir. Memleket meselesi olunca gerisişeyler teferruat oluyor. Biz zor durumlarda, sıkıntılı durumlarda ne kadar ayrı düşünsek de birlikte hareket edebiliyoruz. Bunu 15 Temmuz sonrası Yenikapı ruhuyla ortaya koyduk. Bugün Avrupa'nın, ülkemizdeki halk oylamasını yönlendirme maksatlı çıkışlarına karşı bu tutum güzel bir mesaj oldu. Türkiye'nin milli meselelerde nasıl bir araya geldiğini göstermesi bakımından önemlidir" diye konuştu.

'Karargah rahatsız' manşetini de değerlendiren BinaliYıldırım, “Eski Türkiye alışkanlıkları olan 'Genç Subaylar rahatsız, TSK rahatsız' gibi manşetleri atarak Refah-Yol hükümetini deviren bu zihniyetin yaptığı bu oyunlar bize sökmez. Herkes milli iradenin temsilcisi olan hükümetin emrindedir. Bu nedenle manşetlerle iktidara yön verme devri çok eskide kaldı” ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
banner442