Yıldırım: Terörü gündemden çıkarmaya yemin ettik

Başbakan Binali Yıldırım, 'PKK terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Sizin sorununuz, Türkiye'nin sorunu PKK terör örgütüdür'dedi.

Siyaset 28.05.2016, 18:24
Yıldırım: Terörü gündemden çıkarmaya yemin ettik
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Diyarbakır Havalimanı yeni terminal binası ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Yıldırım, 10 gün önce terör saldırısı yaşanan Diyarbakır'ın Tanışık köyü Dürümlü mezrasına gittiğini belirtti.

Yıldırım: '16 kardeşimizi kalleşçe katleden terör örgütünün o çirkin yüzünü bütün dünyaya göstermek için oradaydık. Milletimiz, Diyarbakırlılar rahat olsun. Bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkarmaya azmettik. İnşallah Türkiye terör belasından kurtulacak. Diyarbakırımız da geleceğe emin adımlarla yürüyecek.' dedi.

Diyarbakırlılara, "PKK terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Sizin sorununuz, Türkiye'nin sorunu PKK terör örgütüdür." sözleri ile seslenen Yıldırım, şöyle devam etti: "Bu sorunu Türkiye'nin gündeminden çıkarmaya, ahdettik, yemin ettik. Onun için buradayız. Şunu herkes iyi bilmelidir: Ekmeğimizi böleriz; ama Türkiye'yi böldürtmeyiz. Yolları böleriz; ama ülkeyi böldürtmeyiz."

Yıldırım, "Önümüzdeki günlerde daha farklı yurtdışından noktalara Diyarbakır'dan doğrudan seferler başlayacak. Böylece Diyarbakır'ı yakıp yıkanlar, çukurlar kazanlar bir kez daha bu yaptıklarından pişman olacak." dedi.

"Diyarbakır’ın içme suyu problemi vardı." diyen Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: "Diyarbakır’ın seçtiğiniz belediye başkanı Diyarbakır'ın dertleri ile su, kanalizasyon, yol problemi ile uğraşması gerekirken terör örgütüne lojistik destek vererek sizin paralarınızı, kaynaklarınızı terör örgütüne aktardılar. Bunu biliyoruz, gereğini de yapacağız. Sizin dişinizden, tırnağınızdan artırdığınız her kuruşun size hizmet olarak geri dönmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu paraları terör örgütüne aktaranlar lime lime burunlarından getireceğiz, hesabını da soracağız."

Yıldırım, "Diyarbakır'a 24 milyon fidan diktik. Onlar gencecik fidanları indiriyor, biz fidan dikiyoruz. Bu fidanları indirenlerin burnundan lime lime getireceğiz. Bunun hesabını Diyarbakır sormaya hazır mı? İşte Diyarbakır, işte al yıldızlı bayrak, işte tek vatan, tek devlet, tek bayrak..." diye konuştu.


Yorumlar (0)