Yozgat'ta Sinan Oğan'a Saldırı Düzenlendi

Dr. Sinan Oğan'ın Referandum kampanyası kapsamında sevenleriyle buluşmak üzere gittiği Yozgat'taki toplantısına saldırı düzenlendi.

Siyaset 27.03.2017, 00:13 27.03.2017, 01:06
Yozgat'ta Sinan Oğan'a Saldırı Düzenlendi

Dr. Sinan Oğan'ın Yozgat'taki toplantısına 150 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Araya giren sivil polislerden 2’si, aldıkları yumruk darbeleri sonucu yere yaralandı ve ambulans ile hastaneye kaldırıldılar.

Olay sonraında Sinan Oğan çok önemli bir iddiada bulundu: “Saldırıyı Bekir Bozdağ, Vali, E. Müdürü ve S. Durmaz ortak planladı” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Sinan Oğan, şu ifadelere yer verdi:

"Saldırının amacı ülkücüler arasına kan davası sokarak Hayırcı Türk milliyetçilerini sandığa gitmekten vazgeçirmek. Bu oyuna gelmeyeceğiz! Yozgat emniyetinde saldırı istihbaratı olduğu halde yeterli tedbir aldırılmadı.  Vali Kemal Yurtnaç ve Emniyet müdürü bilgi sahibiydi. Devlet desteğinde Hayırcılara saldırıların olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bu diktatörlük kurulma çabası değil de nedir? Konferansın yapılacağı bina etrafında görevini yapmaya çalışan az sayıdaki polise teşekkür ederim. Yaralanan polisimize geçmiş olsun." dedi.

İşte O mesajlar

Yorumlar (0)