Yusuf Halaçoğlu'ndan Yeni Parti Açıklaması

Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, bir televizyon kanalına canlı bağlantıya telefonla katılarak "Yeni partide sürpriz isimler"in yer alacağını açıkladı.

Siyaset 04.07.2017, 19:42 04.07.2017, 21:09
Yusuf Halaçoğlu'ndan Yeni Parti Açıklaması

Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, "Yeni partide sürpriz isimler yer alacak" dedi.


Halaçoğlu, Kent Tv. Televizyona telefonla canlı bağlantıya katıldı. Halaçoğlu; Yeni parti milliyetçi, muhafazakar ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacak. Tek adam rejimine karşı duracak, parlamenter sistemi yeniden getirecek. Bir partinin çalışmalarına başladıklarını ifade etti.


“Kuvayi Milliye ruhuyla hareket edeceğiz”


Yeni partide sürpriz isimlerin olacağını ifade eden Halaçoğlu; Genel Başkan kim olsun diye bir anlaşmazlık içinde olmadıklarını. Kuvayi Milliye ruhuyla bu ülkeyi kurtaracak adımlar atma mecburiyetlerinin olduğunu belirtti.


Halaçoğlu, Yeni Parti oluşumunun içinde kendisininde bulunduğunu belirten açıklamasında; En başından beri adı tek adam rejimi olan anayasayı reddediyorduk. Ne kadar haklı olduğumuz HSYK seçimlerinde de ortaya çıktı. Atanan hakimlerin nasıl siyasi nitelikli olduklarını herkes görüyor. Bundan sonra mahkemelerin güvenirliğini yitirdiğini ifade etik” dedi.


PARTİ MEKZEZ SAĞDA OLACAK


Yusuf Halaçoğlu, MHP'den kendisi gibi ihraç edilen Meral Akşener, Ümit Özdağ gibi isimlerle birlikte yeni parti için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek; "Mutabakat sağlandı. Süreç önümüzdeki günlerde resmen başlayacak. Hiçbir isim zikretmem doğru olmaz, görüşmeler yapmamız gerekiyor. Farklı kişilerle, toplumda iyi tanınan, pürüzsüz kişilerden oluşacak bir yapılanma söz konusu olacak. Bize sempati duyan insanlar var. Güneydoğu'da da aşiretler dahil olma üzere katılmayı arzı eden insanlar var. Yani geniş bir yelpaze var. Tek adam rejiminin önüne geçilmeli. Parti merkez sağda olacak. Milliyetçi, muhafazakar ama aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerine sahip çıkan bir anlayış içinde yer alacak.” 

Yorumlar (0)