Yusuf Ziya Yılmaz, Miraç Kandili Mesajı Yayımladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayımladı.

Siyaset 26.02.2022, 19:34
Yusuf Ziya Yılmaz, Miraç Kandili Mesajı Yayımladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Miraç Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik etti.

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın kutlama mesajı şöyle:

''Miraç, sevgili peygamberimizin (SAV), Cenab-ı Hakk'ın daveti üzerine Cebrail’in (A.S) rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksaya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükselişidir. Bu pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran manevi bir yolculuktur.

Miraç, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) şahsında, insanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku, varlığın özüne yolculuktur. Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatları biz müslümanlar olarak iyi değerlendirmeliyiz. Hepimizin tövbe, dua ve şükür imkanı bulacağı bu özel gece, muhabbetin, kaynaşmanın kötülüklerden arınmanın, ihlas ile dosdoğru bir şekilde yaşamaya gayret göstermenin fırsat olduğu andır. Bu vesileyle bu mübarek gün ve gecelerin ülkemizde ve dünyada insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temenni ediyor, hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum.''

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)