Yusuf Ziya Yılmaz, Yaraları el birliğiyle saracağız

Yusuf Ziya Yılmaz, sel felaketinin yaşandığı Ayancık ve Bozkurt ilçelerinde incelemelerde bulunarak, vatandaşların acısını paylaştı. Yılmaz, özveri ile çalışan kurtarma ekiplerine görevlerinde kolaylıklar diledi.

Siyaset 18.08.2021, 21:32 18.08.2021, 21:51
Yusuf Ziya Yılmaz, Yaraları el birliğiyle saracağız

Sel felaketinin yaşandığı Ayancık ve Bozkurt ilçelerinde incelemelerde bulunan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, vatandaşların acısını paylaşarak, bu zorlu günlerin birlikte aşılacağını belirtti.

Batı Karadeniz Bölgesinde 11 Ağustos tarihinde etkili olan yağış ardından sel felaketi yaşanan  Ayancık ve Bozkurt ilçesine inceleme yapmak üzere giden AK Parti Yerel Yönetimler Başkan YardımcısıYusuf Ziya Yılmaz yetkililerden bilgi aldı. Bölgeyi gezen Yılmaz, vatandaşlara başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Yusuf Ziya Yılmaz burada yaptığı açıklamada, "Acıları paylaşıyoruz, gönlümüz dualarımız vatandaşlarımızla" diyen Yılmaz, "Bölgede yaşanan sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerimize başsağlığı, sabırlar diliyorum. Büyük bir doğal afet yaşandı, hepimizin yüreği yandı.  Giden canlarımızı geri getiremeyiz ama yaraların sarılması için el birliği için çalışacağız. Afetin yaşandığı ilk günden itibaren devletimiz tüm imkanlarıyla bölgede çalışmalarına başladı ve büyük bir gayretle halkımızın yanında. Bizlerde her daim vatandaşlarımızın yanındayız. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm çalışmaları yakinen takip ettiğine vurgu yapan Yılmaz, "Bakanlarımız, devletimin ilgili tüm bürokratları, milletvekillerimiz, özveri ile çalışan kamu görevlilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız herkes sahada vatandaşlarımızla birlikte. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız."dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)