Alexa

Zeybekci: "İptal kararı Baykal'ın kendi takdiridir"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Dost ve müttefik ülkeler arasında siyasetçilerin başka ülkelerde yapacağı görüşme ortamını sağlamak oradaki egemen devletin birinci görevidir"

Zeybekci: "İptal kararı Baykal'ın kendi takdiridir"
banner327

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Almanya'ya gitmeden önce havalimanında basına açıklama yaptı. Kesinlikle gideceğimi, vazgeçmeyeceğini baştan itibaren söylediğini belirten Zeybekci, Deniz Baykal'ın Almanya programını iptal etmesinin kendi kararı olduğunu, bu karara saygı gösterdiğini de belirtti.  


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Almanya'nın Köln şehrinde daha önce katılacağı etkinliğin iki kez iptal edilmesinin ardından bir başka etkinliğe katılmak üzere Çardak Havaalanı'ndan Almanya'ya gitti. düzenlediği basın toplantısında CHP'li Deniz Baykal'ın Almanya programını iptal etmesini de değerlendirdi.

Bakan Zeybekci, "İptalle ilgili kararı kendi doğrularıdır, doğrularına da saygı göstermek lazımdır ama ben ilk baştan itibaren iptal etmeyeceğimi, oraya gideceğimi, kahve kahve dolaşacağımı, vatandaşlarımla buluşacağımı ve bunu da kimsenin engelleyemeyeceğini söyledim." dedi.


Zeybekci, “Benim için ilk andan beri söylediğim gibi izin o kadar da önemli değil. Oradaki kardeşlerimizle birlikte olmak, Türk demokrasi tarihinin en önemli gelişmelerinin yaşandığı, Türkiye'de bugüne kadar tarih boyunca gerek ekonomik, gerek siyasi  hastalıkları üreten, sıkıntıları giderici anayasa değişikliğinin oylanacağı bu süreçte bunu anlatmak üzere elimizden gelen gayreti göstereceğiz."dedi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE