Alexa

Zeybekçi Memleketinde Falcılığa Soyundu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bayram için geldiği geldiği Denizli'de koalisyon görüşmelerinde MHP'nin yaklaşımının ülkeden ziyade 'partim ne kaybeder' diye düşündüğünü belirtti.

Zeybekçi Memleketinde Falcılığa Soyundu

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Ramazan Bayramı'nı ailesi ve yakınlarıyla birlikte geçirmek için memleketi Denizli'ye geldi. Denizli Huzurevi'nde kalan yaşlıları ve Çocuk Yuvası'nı ziyaret eden Zeybekci, gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevaplandırdı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, koalisyon görüşmelerinde MHP'nin yaklaşımının ülkeden ziyade 'partim ne kaybeder' diye düşündüğünü, oysa asıl düşünülmesi gereken konunun 'ben parti olarak ne kaybederimden ziyade ülkem ne kaybeder?' olması gerektiğini söyledi. 

MHP HÜKÜMET OLMAKTAN KAÇIYOR


Koalisyon görüşmelerinde tabanlarının MHP'ye sıcak baktığını anlatan Zeybekci ancak MHP'nin bu konudaki tutumu iktidardan kaçan bir tavrı olduğunu öne sürdü. Zeybekci, "Hükümetten kaçan, hükümette olmak istemeyen bir yaklaşım içinde. Bunu eleştirmek için söylemiyorum yani şu andaki tutumunun tespiti anlamında söylüyorum. Şu anda koalisyon hükümeti ile ilgili görünen pozitif bir ışık henüz yok. 'Önce ülkem' demek lazım. 'Önce Türkiye' demek lazım. Önce yani koalisyon kurarsam şöyle olursa ben parti olarak ne kaybederimden ziyade 'ülkem ne kaybeder olmazsa' buna bakmak lazım. Şu anda maalesef siyasi partilerin yani özellikle CHP ve MHP'nin bu konudaki yaklaşımları 'ben koalisyona girersem ne kaybederim' belki CHP'nin bu konudaki yaklaşımını böyle diyemem ama MHP'nin yaklaşımını 'ben hükümete girersem, koalisyona girersem parti olarak ne kaybederim.' Ülkem ne kaybeder' bu henüz dikkate alınmıyor.Öne çıkması gereken de o aslında, ülkem ne kaybeder." ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2015, 23:34
YORUM EKLE