Alexa


Zeybekçi'den; Kılıçdaroğlu’na ‘OHAL’ cevabı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını asılsız, mesnetsiz, ciddiyetsiz ve çamur at izi kalsın mantığı ile yapılmış olarak değerlendiriyorum" dedi.

Siyaset 29.11.2016, 19:27 29.11.2016, 20:37
Zeybekçi'den; Kılıçdaroğlu’na ‘OHAL’ cevabı!
Ekonomi Bakan Nihat Zeybekci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini istifaya davet eden söylemleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Zeybekçi; "Bu gerçekler ortadayken Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını her zaman olduğu gibi asılsız, mesnetsiz, ciddiyetsiz ve çamur at izi kalsın mantığı ile yapılmış olarak değerlendiriyorum” diye belirtti. 

Ekonomi Bakan Nihat Zeybekci, “Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma alışkanlığını sürdürerek, grup toplantılarında Ekonomi Bakanlığı’ndan istifa etmem için çağrıda bulunmuş. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda Serbest Bölgelerle ilgili Yasa Tasarısı'nın görüşüldüğü gün bir soru üzerine yaptığım açıklamayı duyduğu kadarı ile değerlendirerek bu işe kalkışıyor” ifadelerini kullandı.
  
OHAL'IN SÜRMESİNİ BENDE İSTEMİYORUMZeybekçi konuşmasını şöyle tamamladı: "Olağanüstü Hal kararında senin imzan yok mu" diye soran Sayın Kılıçdaroğlu’na hatırlatmak isterim ki; Olağanüstü Hal Kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi kararıyla Hükümet'e verilen bir yetkidir. Bakanlar Kurulu’nun kendiliğinden kararı değildir. Bu gerçekler ortadayken Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını her zaman olduğu gibi asılsız, mesnetsiz, ciddiyetsiz ve çamur at izi kalsın mantığı ile yapılmış olarak değerlendiriyorum. Siyaseti daha ciddi bir anlayışla yapma ihtiyacımız olduğu bu günlerde temennimiz siyasetin inandırıcılığının artmasıdır.” 

 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P