Zihni Açba'dan Meral Akşener'e Destek

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Meral Akşener'e destek verdi.

Siyaset 13.07.2017, 16:26
Zihni Açba'dan Meral Akşener'e Destek

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul'da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen iftar yemeğinde Meral Akşener'le ilgili olarak "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?" ifadelerini kullanmıştı.

Twitter adresinden açıklamada bulunan Meral Akşener, TBMM Başkanı Kahraman'a zehir zemberek bir cevap vererek, "Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmışsınız. Böyle bir açıklamayı ancak sizin gibi hukuk fakültesi okumuş, Kültür Bakanlığı yapmış, TBMM Başkanı olmuş ve hayatın 77 yılını geride bırakmış bir belam yapabilirdi" ifadelerini kullanmıştı.

ZİHNİ AÇBA MERAL AKŞENER'E DESTEK VERDİ

MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba'dan geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Açba, İsmail Kahraman'ın kullandığı ifadenin 'toplumsal edep, ahlak, terbiye ve nezaket kurallarını ayaklar altına almak olduğunu' ifade ederek, 'insan ve İslam' olmakla örtüşmediğini belirtti.

Siyaset; toplumsal, edep, ahlak, terbiye ve nezaket kuralları çerçevesinde toplumu idare etme sanatıdır. 

Bu çerçevenin ihlal edilmesi, toplum nezdinde siyaset kurumunun itibarsızlaştırılmasına sebep olur. Birkaç gün önce sosyal medyadan okuduğum bir haberin konusu da aynen böyle bir şeydi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın; İçişleri eski Bakanı, Milletvekili, TBMM Eski Başkanvekili Meral Akşener ile ilgili olarak, bir iftar masası sohbetinde sarf ettiği söylenen "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu..." şeklindeki ifadesi, işte tam da bu türden, toplumsal edep, ahlak ve terbiye ölçülerini ayaklar altına alan, hiçbir nezaket kuralı ile bağdaşmayan çirkin bir beyandır.

Okuduğum günden bu yana yalanlanması ümidiyle beklediğim bu haber, ne yazık ki bugüne kadar yalanlanmamıştır. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi olarak görev yaptığım bir yıllık süre zarfında birlikte çalıştığımız TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, bu haberin doğru olmadığına dair bir açıklama yapacağı ümidini hala taşımaktayım.

Bu ümidimi, konunun muhataplarının sayın Meral Akşener ve sayın İsmail Kahraman isimleri veya kimlikleri dolayısıyla değil, "insan ve İslam olmanın" bu yalanlamayı gerektirdiği düşüncesiyle sürdürmekteyim.

Kim tarafından ve kimin için söylenirse söylensin, böyle bir ifadenin; toplumsal edep, ahlak, terbiye ve nezaket kurallarını ayaklar altına almak olduğunu, bir kez daha üzerine basarak ifade etmek isterim."

YENİÇAĞ

Yorumlar (0)