Alexa

Zihni Şahin, SAMULAŞ Çalışanlarını Sevindirdi

SAMULAŞ A.Ş. ile Türk-İş arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şahin, “Her zaman işçinin yanındayız” dedi.

Zihni Şahin, SAMULAŞ Çalışanlarını Sevindirdi

Samsun Büyükşehir Beleyesi SAMULAŞ A.Ş. ile Türk-İş arasında toplu iş sözleşmesi imzalanarak, Zihni Şahin’in de katıldığı görüşmede toplam 68 madde üzerinde mutabakat sağlandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonunda gerçekleşen imza törenine, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Vatansever, Samulaş Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, Samsun Büyükşehir Belediyesi bürokrat ve idareciler, Demiryolu-İş Sivas Şube Başkanı Murat Kütük, Samulaş idareci ve personelleri katıldı.

İmza töreninden Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Gülnur Durtaş, bugünün tarihe altın harflerle işlenecek önemli bir gün olduğunu ve Başta Belediye Başkanı Zihni Şahin olmak üzere emeği geçen herkese tüm işçiler adına teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Başkan Zihni Şahin, her zaman işçilerin yanında olduklarını ve sonuna kadar haklarını savunacaklarını belirterek yaptığı konuşmada şöyle dedi:

"Her zaman yanınızda olacağız"

"Ülkemiz, çok büyük badirelerden geçti. Eğer devletimiz olmasa ne sendika ne belediye ne de SAMULAŞ’ın bir anlamı olur. Öncelikle devletin güçlü olması lazım ve bizler devleti yaşatmak zorundayız. Karşılıklı olarak devletin güçlü olması milletimizin de güçlü olmasını sağlayacaktır. Belediyemiz güçlü olmasaydı sizlerin bu hakları almanız hiç mümkün değildi. O bakımdan Belediye’de SAMULAŞ’da sizlerde güçlü olacaksınız. Biz nasıl sorumluluğumuzu yerine getiriyorsak, çalışan arkadaşlarımız da sorumluluklarını her zaman yerine getirecekler. Çünkü ne bizler ne de sendikalar görevini yapmayan işçilerin yanında durmaz. Her şeyden önce adaletli olacağız ve herkes evine, ailesine getirdiği parayı hak ederek helalinden kazanacak. Sizler sorumluluğunuzu yerine getireceksiniz, biz de her zaman sizin yanınızda olacağız. Bugün Samulaş çalışanlarımız için imzaladığımız toplu iş sözleşmenizin herkes için hayırlı olmasını diliyorum” 

"Görüşmelerimiz gayet olumlu geçti."

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ise yaptığı konuşmada; "Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Şahin ve ekip arkadaşlarıyla yeni tanıştım. Bu süreçte bizi çok iyi karşıladılar. Görüşmelerimiz gayet olumlu geçti. Daha sonra mutabakata baktığımızda anlaştığımız zammın daha üzerinde bir fiyat görünce çok sevindik. İşçilerimizin hakkını savunan ve adaletli davranan Samsun Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 23:55
YORUM EKLE