10 bin Rus önünde tarih yazdılar

Servet Tazegül’ün 10 bin Rus seyirci önünde dünya şampiyonluğunu kazanarak çok önemli bir başarı elde etti.

Spor 15.05.2015, 22:54 15.05.2015, 22:57
10 bin Rus önünde tarih yazdılar
Servet Tazegül’ün 10 bin Rus seyirci önünde dünya şampiyonluğunu kazanarak çok önemli bir başarı elde etti.

 Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Servet Tazegül’ün 10 bin Rus seyirci önünde dünya şampiyonluğunu kazanarak çok önemli bir başarı elde ettiğini söyledi.

Başkan Şahin, Dünya Tekvano Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Servet Tazegül ve gümüş madalya kazanan Nur Tatar’ı kutladı. Metin Şahin, Servet Tazegül’ün dünya şampiyonu olmasının 2016 Rio Olimpiyatları öncesinde büyük bir moral kaynağı olduğunu söyledi. Başkan Şahin, şöyle devam etti:

"Servet ve Nur’un elde ettiği başarılardan dolayı çok mutluyuz. Servet Tazegül, Rusya’da düzenlenen şampiyonada finalde 10 bin Rus seyirci önünde ev sahibi ülkenin sporcusunu yenerek önemli bir başarı elde etti. Rus sporcu, son Grand Prix şampiyonu önemli bir isim. Servet, şampiyonanın başından sonuna kadar çok iyi bir performans sergiledi. Şampiyon olarak bizlere büyük bir gurur yaşattı.

Nur Tatar da çok iyi mücaedele etti ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı. İki sporcumuz da buradan aldıkları puanlarla 2016 Rio Olimpiyatları’na doğrudan katılma yolunda önemli bir adım attı."

Başkan Şahin, elde edilen başarıda emeği geçen başta teknik direktör Ali Şahin olmak üzere tüm teknik ekibi kutladığını ifade etti. Başkan Şahin, 2012 Londra Olimpiyatları’nda olduğu gibi 2016 Rio Olimpiyatları’nda başarılarını devam ettirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
Yorumlar (0)