10 Puan Fark, Geri Gitmez Bu Çark!

Yılport Samsunspor; artık zaptedilemeyen, coşkun ırmaklar, denizler, okyanuslar gibi bir takım oldu adeta Bugün; (1 Mart 2020- Pazar ) Yılport Samsunspor açısından çok önemli bir futbol günü olarak, futbol literatürüne geçti.

Spor 01.03.2020, 18:59 01.03.2020, 19:57
10 Puan Fark, Geri Gitmez Bu Çark!

Bugün; ( 1 Mart 2020- Pazar ) Yılport Samsunspor açısından çok önemli bir futbol günü olarak, futbol literatürüne geçti. Yılport Samsunspor; artık zaptedilemeyen, coşkun ırmaklar, denizler, okyanuslar gibi bir takım oldu adeta

Bu defaki rakip ise; grubunun iyi futbol oyanayan takımlarından biri olan İnegölspor idİ fakat Yılport Samsunspor da bu ligin ve beyaz grubun şampiyonlukta en önemli, güçlü bir takımıydı. Bu maçı da; çok şükür kazasız belâsız ve 4-1 gibi net bir farkla kazandık ve geçen hafta, Manisa FK ile 7 olan puan farkını bu haftaki galibiyetle tam 10 puana çıkardık. Manisa FK; rakibi Pendikspor' a deplasmanda 3-2 mağlup olup3 puan daha kaybetti. Bunun anlamı şu: Bu takım ( Yılport Samsunspor ) artık bundan sonra; bu saatten sonra ne liderliği bırakır ne de kimseye şampiyonluğu !

Artık bu saatten sonra; şampiyonluk bİzden sorulur. Zaten artık Ertuğrul Sağlam hocamız da şampiyonluktan söz eden demeçler vermeye başladı. Şimdi bu özgüven de futbolculara güzel ve yerinde yansıyınca, artık şampiyonluğa da yürekten inanmaya başladık.

Ancak biz biz olaımve tedbiri hiç elden bırakmayalım. 3 puanlı ligde herşey olabilir ama şu anda aldığımız mesafe ve en yakın rakibimizle aramızdai 10 uanlık fark da bizlere güven ve cesaretin yanısıra; belirili bir sorumluluk duygusu da veriyor.

Son maçlarda; takındığı ciddiyet ve sorumluluğun yanında; yakaldığı üstünlük ve avantaj; bizlere zafere giden yolda el salıyor, tebessüm ederek !

Hedef belli, yok belli, amaç ve sorumluluk belli. Şampiyonluğa, 1. Lig' e sadece hızlı adımlarla yürümüyor; adeta koşuyoruz, uçuyoruz.Bizi tutabilene aşkolsun ! Yerimiz belli, amacımız belli, hedef belli. Daha ne olsun ki ?

Yılport Samsunspor; Karadenizi' in güzel ve sevimli çocuğu ! Çocuk lafın gelişi;adam o, adam gibi adamlalrın takımı ! Gönüllerdeki ve gözbebeklerimizdeki sönmeyen umut ışığımız. Varımız, havamız, suyumuz, aşımız; tek kelimeyle o bizim aşkımız ! Derin sevdamız !

Hişşt; dikkat ! Selam dur Lig' in gerçek Kralı' na ! Hadi vefâlı taraftarlar, hadi tüm Samsun halkı, Yılport Samsunspor'a gönül verenler ordusu ! Bu takım senindir, bu takım benimdir. Bu takım bizimdir, hepimizindir !

Uyuma; takımına sahip çık. Çatlak seslere kulak tıka! Eee; ne de olsa Karadeniz Efendisi bu Ne de olsa gönlümüzün efendisi bu takım!

Bu takıma hayat veren, güç veren Başkan Yüksel Yıldırım beye, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam hocamıza, vefâlı taraftarlarımıza, beş yaşındaki küçük taraftardan en yaşlısı ve en gencine, idarecilere, A' dan Z' ye tüm emek verenlere selam olsun !

Şamiyonluk hayırlı olsun ! Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)