banner434

3 güreşçimiz bronz maçına çıkacak

Türk güreşçilerden Muhammet Akdeniz, Kadir Yazıcı ve Yunus Emre Dede akşam seansında bronz madalya için mindere çıkacak.

Spor 03.04.2016, 15:33 03.04.2016, 15:54
3 güreşçimiz bronz maçına çıkacak
Ümitler Güreş Şampiyonası’nın son gününde serbest stilde 4 sıklette güreşçiler madalya arıyor. 

U23 Avrupa Ümitler Güreş Şampiyonası Bulgaristan’ın Rusçuk şehrinde erkekler serbest stil mücadeleleriyle devam ediyor. Bulstrad Arena’da bugün mindere çıkan dört güreşçiden ikisi yarı finale yükselirken, bu turda rakiplerine yenilerek altın madalya şanslarını kaybettiler. İki güreşçimiz akşam seansında bronz madalya için mindere çıkacak. Diğer iki güreşçimizden Selim Kozan elenirken, Muhammed Akdeniz ise repesaj maçlarından gelerek bronz maçına çıkma hakkını elde etti.

Şampiyonanın son gününde mindere çıkan 4 güreşçimizden sadece 61 kiloda Selim Kozan elenirken, 70 kiloda Muhammet Akdeniz, 86 kiloda Kadir Yazıcı ve 125 kiloda da Yunus Emre Dede, akşam seansında bronz madalya için mindere çıkacaklar.

AKDENİZ, RUS'A TUŞLA KAYBETTİ, AKŞAM BRONZ MAÇINA ÇIKACAK


70 kiloda ülkemizi temsil eden Muhammet Akdeniz, birinci turda Rusya’dan Rasul Arsanaliev ile karşılaştı ve rakibine 11-4 gerideyken müsabakanın 4.54 saniyesinde tuş oldu ve final şansını kaybetti.

Çıktığı birinci turda tuşla kaybeden Muhammet Akdeniz, bronz madalya mücadelesine devam edebilmek için Rus güreşçi Rasul Arsanaliev'in finale çıkmasını bekledi. Rus güreşçinin finale çıkmasının ardından yaptığı repesaj maçında Beyaz Rusya'dan Andrei Karpach'ı 13 - 6 mağlup eden Muhammet Akdeniz, akşam seansında Fransız Johnny Just Bur ile bronz madalya mücadelesi verecek.

YARI FİNALDE KAYBEDEN KADİR YAZICI BRONZ MAÇINA ÇIKACAK

86 kiloda mindere çıkan milli güreşçimiz Kadir Yazıcı, yarı final maçında Gürcistan'dan Irakli Mtsituri'ye 5 - 4 yenilerek final şansını kaybetti. Yazıcı, akşam seansında bronz maçında Slovakya'dan Michael Bodnar ile güreşecek.

Kadir Yazıcı, şampiyonadaki ilk maçında Avusturyalı Dominic Klaus Peter'i 6-3, çeyrek finalde ise Polonyalı güreşçi Szymon Hubert Janz'ı 50. saniyede 10-0 teknik üstünlükle yenerek yarı finale yükselmişti.

Kadir Yazıcı, yarı final mücadelesinde Gürcistan'dan Irakli Mtsituri ile finale kalabilmek için karşılaştı ancak, büyük çekişmeye sahne olan ve adeta bir taktik savaşı gibi geçen mücadelede minderden 5 - 4 yenik ayrılarak altın madalya şansını kaybetti.

86 kiloda U23 Avrupa Güreş Şampiyonası serbest stil mücadelesinde yarı finalde yenilen ve altın madalya şansını kaçıran Kadir Yazıcı, akşam seansında Slovakya'dan Michael Bodnar ile bronz madalya için mücadele edecek.

YUNUS EMRE DEDE YARI FİNALDE KAYBETTİ, BRONZ İÇİN MİNDERE ÇIKACAK


125 kiloda ülkemizi temsil eden Yunus Emre Dede, çıktığı iki müsabakayı da kazanarak adını yarı finale yazdırdı. Dede, yarı finalde, Gürcistan'dan Geno Petriashvili ile yaptığı finalist olma mücadelesini ise kaybetti. Dede, akşam seansında bronz madalya için Finlandiya'dan Jere Tapani Heino ile güreşecek.

Şampiyonadaki madalya umutlarımızdan biri olan Yunus Emre Dede, ilk turda Alman rakibi Robin Michael Ferdinand'ı 10 - 2 yenerek çeyrek finale yükseldi. Dede, çeyrek final müsabakasında adeta sinir harbinin yaşandığı maçta Azeri güreşçi Said Gamidov'u 2 ihtar sonunda 2 - 1 yenerek yarı finale yükseldi.

125 kilonun favorileri arasında gösterilen Yunus Emre Dede, yarı finalde Gürcistan'dan Geno Petriashvili ile finale çıkabilmek için mücadele etti. Ancak, rakibi karşısında verdiği puanlar sonunda minderden mücadelenin 3.15'inci saniyesinde 10 - 0 teknik üstünlükle yenik ayrıldı.

Yunus Emre Dede, akşam seansında bronz madalya için Finlandiya'dan Jere Tapani Heino ile güreşecek.

SELİM KOZAN ELENEN TEK GÜREŞÇİ OLDU

U23 Avrupa Güreş Şampiyonası serbest stil 61 kiloda mücadele eden Selim Kozan ilk turu bay geçtikten sonra, ikinci turda Azerbaycan’dan Zalimkhan Valiyev ile mücadele etti.

Azeri güreşçi karşısında etkili olamayan ve 4 - 0 kaybeden Selim Kozan, Azeri güreşçinin de yarı finalde Bulgar güreşçi Dimitar Lyubomirov Ivanov'a 12-1 gerideyken teknik üstünlükle yenilmesinin ardından şampiyonaya veda etti.

Şampiyonanın son günü saat 17.00'de başlayacak akşam seansında yapılacak 3 - 5 ile final müsabakalarıyla sona erecek. 
Yorumlar (0)