5. Geleneksel Tekkeköy Yağlı Güreşlerine 600 Pehlivan katıldı

Tekkeköy ilçesi Büyüklü mahallesinde düzenlenen 5. Geleneksel Tekkeköy Yağlı Güreşlerine ülkemizin çeşitli illerinden 600 pehlivan katıldı.

Spor 29.08.2015, 00:22 29.08.2015, 00:30
5. Geleneksel Tekkeköy Yağlı Güreşlerine 600 Pehlivan katıldı

Tekkeköy ilçesi Büyüklü mahallesinde düzenlenen 5. Geleneksel Tekkeköy Yağlı Güreşlerine ülkemizin çeşitli illerinden 600 pehlivan katıldı. 44 pehlivanın katıldığı başpehlivanlık final müsabakasında rakibi Şaban YILMAZ’ı puanlama güreşinde yenen Abdullah GÜNGÖR başpehlivanlığı kazandı.

Samsun valisi İbrahim Şahin'in de katıldığı 5. Geleneksel Tekkeköy Yağlı Güreşlerine ülkemizin çeşitli illerinden 600 pehlivan katıldı. 44 pehlivanın katıldığı başpehlivanlık final müsabakasında rakibi Şaban YILMAZ’ı puanlama güreşinde yenen Abdullah GÜNGÖR başpehlivanlığı kazandı.

Başpehlivanlık final müsabakalarında dereceye giren güreşçilere madalyaları ve kupaları Vali ŞAHİN ve protokol üyeleri tarafından verildi.

SamsunValisi İbrahim ŞAHİN madalya töreni sonrasında yaptığı konuşmasında,’’ Günün bu saatinde ata sporumuz olan yağlı güreş severlerimizi bu sahada tutmak hakikaten çok zor. Ben bütün güreş severlerimize çok teşekkür ediyor, tebrik ediyorum. Bu alanda bizim insanımızın ata spora olan ilgisi, sevgisi yansıyor.'dedi.

Yorumlar (0)