Adanalı boksör milli takım kampına çağrıldı

Adanalı boksör Utku Erdoğan, milli takımın Ankara’da gerçekleştirileceği hazırlık kampına davet edildi.

Spor 11.01.2015, 00:08 11.01.2015, 00:12
Adanalı boksör milli takım kampına çağrıldı
Adanalı boksör Utku Erdoğan, milli takımın Ankara’da gerçekleştirileceği hazırlık kampına davet edildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bölge Boks Antrenörü Ercüment Erdoğan, aynı zamanda oğlu olan Utku Erdoğan’ın daha önceleri genç milli takımda forma giydiğini, bundan böyle büyüklerde mücadele edeceğini söyledi.

Hedeflerinin Adana’dan daha fazla sporcuyu milli takımlara kazandırmak olduğunu ifade eden Erdoğan, konuşmasında şunlara yer verdi: “Utku Erdoğan’ın, 10 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında Ankara Eryaman Olimpik Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’nde yapılacak hazırlık kampına davet edilmesi bizleri mutlu etti. Milli takımlara gidecek başka sporcularımız da var. Hazırlık kampına farklı bölgelerden 20 kadar sporcu, Milli Takım Başantrenörü Nikolai Khnowov’in gözetiminde çalışacaklar. Kampta başarı gösteren sporcular 4-9 Şubat tarihleri arasında Macaristan’ın Debrecen kentinde gerçekleştirilecek Bocskai Turnuvası’na, ardından da Kazakistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Polonya ve Almanya’da yapılacak uluslararası turnuvalara katılacak. Performansının zirvesinde olan Utku Erdoğan’ın milli takıma uzun yıllar hizmet edeceğine inanıyorum.”

Erdoğan, milli boksörün haftanın 6 gününü yüksek tempoda antrenman yaparak geçirdiğini, milli takıma en az 10 yıl hizmet edeceğini sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)