Advocaat imzayı attı

Fenerbahçe, Teknik Direktör Dick Advocaat ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Törende İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Mahmut Uslu, Ozan Balaban ve Önder Fırat yer aldı.

Spor 17.08.2016, 16:44
Advocaat imzayı attı
Advocaat imza töreninde, “Gerçek harika duygular içerisindeyim. Fenerbahçe ailesinin üyesi olmuş olmak mutluluk verici. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Burada olmak, Fenerbahçe ailesinin üyesi olmak bizim için bir gurur” diye konuştu.

Del Bosque gibi olabilir mi?’
Fenerbahçe As Başkanı Şekip Mosturoğlu, imza töreni öncesi Vitor Pereira ile alakalı: “Hocayla ilgili süreç bir hukuki süreçti ve uzun bir süreç. Bu süreci sonlandıran açıklama hocanın kontratıyla ilgili açıklamadır. Giden hocanın sözleşmesinde antrenmanlarda ulusal ve uluslar arası kriterlere göre yapacağına dair bir madde var. Bu verilerin testi de yapılıyor. Bizim hiçbir arkadaşımızın böyle bir bilimsel çalışması yok. Bunu yapabilen çok önemli profesyoneller var. Bu da hocanın kontratına uygun şekilde yapıldı. Büyük kulüpler sözleşmeler de bu tip düzenlemeler yaparlar. ‘Del Bosque gibi olabilir mi?’ diye bir söyleminiz var. Bu süreci biz takip ettik. Sistemle alakalı açıklamamız hoca bize sezon başında plan yaptı oyun formatı ve transfer ile alakalı. Hocanın bize verdiği liste var. Bizim kendisine karşı bunu oyna şunu oyna deme hakkımız yok. Sonuç ise o planlamanın dışında gelişti. Yoksa bizim hocayı eleştirme gibi bir niyetimiz yok” dedi.

SİSTEMİ SEVİYORUM
Kendisini sarı-lacivertli takımın teknik direktörü yapan sözleşmeyi imzalayan Advocaat ise, "Bir kere takımla idmana çıktım dün. Ama Fenerbahçe’nin son yıllarına bakarsak ya ikinci ya birinci olmuş. Bu da demek ki Fenerbahçe’nin iyi bir kadrosu var. Daha iyi bir takım haline nasıl gelebiliriz buna çalışacağız. Galatasaray ve Beşiktaş’ın önünde olabilmek için oynayacağız ve bunu da başarmak için büyük bir şansımız olduğunu düşünüyorum. Bunu başarırsak önemli. Ben 4-3-3 sistemini seviyorum. Bu oyunculara bağlı ama bir süre geçtikten sonra 4-4-2’nin daha iyi olduğunu görürsek onu oynarız. Bu benim kararımdan ziyade oyuncularımın kararı olacak" açıklamalarında bulundu.

 
Yorumlar (0)
banner442