Akçay: Oyuncularıma Güveniyorum

Sahasında Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalan Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, oyuncularına güvenmediğini söyledi.

Spor 02.10.2016, 23:10 03.10.2016, 22:49
Akçay: Oyuncularıma Güveniyorum
Rakiplerine karşı bazı alanlarda üstünlük sağladığını belirten Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay: "Oyuncularıma güveniyorum, mevcut olanlarla gidebileceğiz yere kadar gideceğiz” diye belirtti. 

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Fenerbahçe müsabakasının ardından basın açıklaması yaptı. oyuncu arkadaşların geri bildirimleri çok iyi olduğunu, İyi bir duruş sergilediklerini belirten Akçay; Rakibimize karşı bazı alanlarda üstünlük sağladık. Orta sahadaki mücadeleyi biraz devre dışı bırakan bir mücadele oldu. O bölgede biraz riskli olduğu için biz özellikle biraz daha kenarları kullanmak istedik. Bazı bölümlerde de başarılı olduk. Rakip sonuçta Fenerbahçe, derinliği olan bir kadroya sahip. Buna rağmen oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum. İyi bir mücadele gösterdik. Her iki takıma da başarılar diliyorum” dedi.

Akçay sorulan bir soru üzerine ise, "rakip arkasına yapılacak olan koşular, topun üçüncü bölgede tutulması ve etkin bir arkadan gelişi sağlamak için zaman zaman zorluklar yaşamıyor değiliz. Oyuncularıma güveniyorum, mevcut olanlarla gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz” diye cevap verdi.

Akçay, maçta çok faul olduğunu hatırlatan bir gazetecinin ‘taktik faul yapıyor musunuz’ sorusu üzerine, “Asla taktik faul yapma düşüncesiyle sahaya çıkmıyoruz; ama özellikle korner, ölü top atışlarında geriye dönüşlerle alakalı bire bir etki bir hücum oyuncusuyla karşılaşıldığında biz bir taktik faulü isteriz” diye belirtti. 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)