Atakum Belediyespor sporcuları, Samsun’u ve Türkiye’yi Temsil Ediyor

2019 yılında A takımı Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Atakum Belediyespor, son dönemde altyapısında kazanımlarıyla göz dolduruyor.

Spor 14.04.2021, 21:41 15.04.2021, 02:59
Atakum Belediyespor sporcuları, Samsun’u ve Türkiye’yi Temsil Ediyor

Atakum Belediyespor sporcuları Samsun’u ve Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil ediyor. Atakum Belediyespor, Tuğrul Öngel başkanlığında son 2 yılda pandeminin etkisine rağmen bir çok spor dalında başarılar kaydetti. 

Türk futboluna birçok oyuncu kazandıran kulübün, 2019 yılında u15-u16-u17 ve u19 takımları Samsun şampiyonu olup Türkiye Şampiyonalarına katılım hakkı kazanmış, fakat pandemiden dolayı turnuva iptal edilmişti.

2019-2020 sezonunda altyapısından Soykan Uyar, Yiğit Yiğiter, Oğuzhan Usta ve Hayati Efe Yaman gibi isimleri Samsunspor’a kazandıran Atakum Belediyespor’da, Emirkaan Erik de Ankaragücü’ne transfer oldu.

Aynı sezon içerisinde u14 takımı oyuncusu Mert Selçuk, u-14 milli takımımıza davet aldı. Kulüp açısından bu davetin önemi ise ilk defa bir futbolcusunun milli takımdan davet almasıdır.

Türkiye Finallerine adını yazdırdı

2020-2021 sezonunda daha önce milli takımlardan davet alan Mert Selçuk, Antalyaspor’a transfer olmuştur.Bu sezon, Arda Kumaş (2005),Yiğit Odabaş (2007) doğumlu oyuncularını Samsunspor’a kazandıran Atakum Belediyespor, Yılport Samsunspor’da Yüksel Yıldırım ile başlayan yapılanmaya, son dönemde 23 oyuncu vererek en fazla oyuncu kazandıran kulüp konumunda bulunuyor.

POTADAKİ YÜKSELİŞ

2019-2020 sezonunda basketbolda Atakum Belediyespor’un u-16 takımı Bölge Şampiyonalarını başarıyla geçerek Türkiye Finallerine adını yazdırdı fakat pandemiden dolayı turnuva askıya alındı.

GURUR KAYNAĞIMIZ

U-18 takımı il finallerinde güçlü rakiplerini yenerek finale kalma başarısı göstermiş, ancak Bahçeşehir'e finalde kaybederek turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Atakum Belediyespor ‘un Curling sporcularından Deren Özgen ve Serdal Pamaz, sırasıyla 2019 ve 2021 yıllarında Tekerlekli Sandalye Curling B Klasman Dünya Şampiyonası’nda milli formayı Finlandiya’da başarılı bir şekilde terleterek şehrin ve ülkemizin gurur kaynağı oldular.

MASA TENİSİ

Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’nda birinci ve ikinci klas Türkiye birincisi olan Nuri Şirin, ve aynı turnuvada ikinci olma başarısı gösteren Fehmi Onur Akman 2020 yılında Atakum Belediyespor’u ve şehrimizi başarılı bir şekilde temsil etti.

BEDENSEL ENGELLİLER

Bedensel Engelliler Türkiye Badminton Şampiyonası WH1 Tekler ve Çiftler Şampiyonu Aslan Şahin de şehrimizi başarıyla temsil eden Atakum Belediyespor sporcuları arasında yer aldı.

SATRANÇ

Atakum Belediyespor'un oyuncusu Övgü Zengin, 2021 Samsun Kadınlar Satranç Turnuvası'nda birinci oldu. Türkiye Kadınlar Şampiyonası Yarı Finali'nde Samsun'u temsil edecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)