Avrupa’nın En Başarılı Türk Genç İşadamı, Memleketi Kula’ya Geldi

Büyük veri ve yapay zeka alanında başarılı çalışmalarıyla Forbes’in 2019 yılı “30 UNDER 30” listesinde yer alan dünyaca ünlü Türk işadamı Taner Akçok, memleketi Manisa’nın Kula ilçesini ziyaret etti.

Spor 15.04.2019, 16:40 15.04.2019, 16:59
Avrupa’nın En Başarılı Türk Genç İşadamı, Memleketi Kula’ya Geldi

Forbes’in 30 yaş altı 30 genç işadamı anlamına gelen ‘’Forbes 30 Under 30’’ listesine büyük veri ve yapay zeka alanında yaptığı başarılı çalışmalarla finans alanında listede yer alan tek Türk işadamı olan Taner Akçok, Babası Musa Akçok ve annesi Dilek Akçok ile birlikte memleketi Manisa’nın Kula ilçesine gelerek 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde yenide Kula Belediye Başkanı olan Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Dünyaca ünlü Türk genç işadamı Taner Akçok’un Berlin’de yönetici ortaklığını yapmakta olduğu ve bankacılık lisansına sahip girişimi FinReach; geliştirmiş olduğu açık bankacılık, finansal büyük veri işleme, analiz, segmentasyon ve yapay zeka gibi alanlarda ki çalışmaları hakkında Başkan Tosun’a bilgi verdi.

Başkan Tosun; ”Taner Akçok, Kula’nın Gururu Oldu”

Taner Akçok’un ziyaretinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Genç girişimci beyinlerin neler başarabildiğini ve heyecanını, üretkenliğini hayatına yansıtan gençlerimizin olduğunu görmek bizi gururlandırdı. Bu genç Kula’nın evladı, memleketimizden yetişen Taner Akçok olunca Kulalı olarak bizlerin göğsünü kabarttı. Taner kardeşimiz, henüz 28 yaşında Avrupa’nın ’30 Altı 30’ listesindeki genç yeteneklerden biri oldu. Taner gibi başarılı gençlerimizin yetişmesi için bizlere ve ailelere büyük sorumluluklar düşüyor. Bu özverili çalışma sonucu gelen başarının tüm gençlerimize örnek olmasını temenni ediyor, değerli hemşehrim Taner Akçok’a iş hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)