Alexa

Aysal: “Bana dönük kara propaganda yapılıyor”

Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal, “Galatasaray, ekonomik olarak en sağlam dönemini benim dönemimde yaşamıştır. Buna rağmen bana dönük kara propaganda yapılıyor” dedi.

Aysal: “Bana dönük kara propaganda yapılıyor”

Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal, geçtiğimiz üç sene içinde kendisine dönük bir kara propaganda yapıldığını söyledi.


Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Galatasaray Mali Kongresi’nde İHA’ya özel açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın eski başkanı Ünal Aysal, Genel Kurul’da mali ve idari konular ele alındığını, sportif başarılar ön plana çıkmadığını belirtti. Kulüplerin asıl hedefi sportif başarılar olduğunu ifade eden Aysal; "Mali ve idari çalışmaların amacı o sportif başarıyı sağlamaktır. O da taraftarın baskısıyla olur. Ben bu tip genel kurulların uzlaşmayla sonlandırılması gerektiğinin kanaatindeyim. Bugün de böyle uzlaşmacı bir formülle biter diye düşünüyorum” dedi.

Geçtiğimiz 3 sene içinde tarafına dönük ciddi bir algı operasyonu yürütüldüğünü belirten Ünal Aysal şöyle konuştu: “Ben göreve gelirken aldığım borç neyse ayrılırken de aşağı yukarı aynı borcu bıraktım. Galatasaray’ı uzun vadeli hipotek altına sokmadım. Galatasaray’ın hiçbir gayrimenkulünü de satmadım. Galatasaray, ekonomik olarak en sağlam dönemini benim dönemimde yaşamıştır. Biz bütün belgelerimizi halka açtık. Taraftarımız da bunu görüyor. Ama buna rağmen bana dönük kara propaganda yapılıyor. Bunun sebebini de ben bilmiyorum; herhalde birileri biliyordur” 

  
Galatasaray’ın başına daha dinamik kişilerin gelmesi gerektiğine vurgu yapan Aysal, “Ben bu şerefli görevi yaptım. Ama artık ne yaşım ne de kurallar buna pek müsait değil. Bundan sonra daha dinç ve dinamik kadroların işin başına geçmesini isterim. İnşallah bana ihtiyaç olmaz” dedi.
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325