Alexa

Aziz Yıldırım'dan Çok Konuşulacak Açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu'nda gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Aziz Yıldırım'dan Çok Konuşulacak Açıklamalar
 Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu'nda çok sert açıklamalar yaptı.
BİZ ŞİKE YAPMADIK

"Başında beri söylüyorum biz şike yapmadık. Bu siyasi olayın nereye geldiğini hepimiz görüyoruz. 16 yıllık süreç içerisinde hiçbirimiz siyaset sokmadık. Tabi ki siyasi düşüncelerimiz vardır, o düşüncenin iktidarda olması için çalışma yaparız. Hepimizin gönlünde bir parti vardır ama biz siyaseti hiçbir zaman işin içine sokmadık. Fenerbahçe Atatürk'ün kulübüdür. Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacak son kaledir, bunu herkes bilsin."

HER SABAH POLİS GELECEK DİYE BEKLİYORUZ

"Suçluyuz, tek suçumuz var Atatürkçü olmak. Operasyonun başladığı günlerde belki Fenerbahçeliler 'Acaba böyle bir şey var mı?" diye düşünüyorlardı. Ama gelinen noktada herkes biliyor bunun şike davası olmadığını. Her sabah bekliyoruz polis gelecek diye...Tüm Türkiye'de yaşayan insanlara görev düşüyor. Türkiye Cumhuriyeti dışında başka bir şey olamaz. Paralel devlet olamaz, böyle olursa devlet çöker."

BAŞBAKAN KENDİ AĞZINDAN SÖYLEDİ

"3 senedir çektiklerimizle gelinen noktada Başbakan'ın kendi ağzından da kumpas kuruldu diye açıkladı. Bu fezlekelerle mahkemenin devam etmesi, bizim savunma şansınımızı ortada kaldırmıştı. Haklıyız ya da haksısız diye söylememizin anlamı yok, bu konuları kapatacağım. Ben burdayım, veda konuşması da yapmıyorum."

FENERBAHÇELİ DOĞDUM FENERBAHÇELİ ÖLECEĞİM

"Başından beri söyluyorum. Ben Fenerbahçeli doğdum, Fenerbahçeli öleceğim. Ben bu kulübün kapısında bekçisi olmaya razıyım. Bundan sonra ne olacağı konuşuluyor.. Bu kulübün bir tüzüğü var, ona uygun devam edilir. 1998'de başkan olduktan sonra ekonomik olarak güçlü olmamız gerektiğini söyledik. Türkiye'de amatör şubeleri Fenerbahçe ayakta uymaktadır. Fenerbahçe vergilerini ödemektedir. Bizden başka kimsenin ödediğini sanmıyorum."

TOPLANTININ ERTELENME SEBEBİ...

"Dünkü toplanının ertelenme nedeni gelecek adına karar vermekti... Hukukçu arkadaşlarla çalışma yapıyoruz. Gereken ne ise yapacağız. Devletin spora önem vermesi gerekir. Maalesefe devlet, sporu üvey evlat olarak görüyor. Benim ismim para ediyorsa benim hakkımı vereceksin. Bütün kulüplerin hakları verilmeli. İddaa'nın kazandığı para: 3 milyar dolar. Fenerbahçe bir taraftan zincirlenmiş, bir taraftan inek gibi sağılıyor ama karşılığını alamıyor."

KENAN EVREN-FENERLAND ELEŞTİRİSİ

"Kenan Evren'in yerine AVM yapılması... İmar planını dahi çıkardık, okulları teslim ettik. Orasını devlet bize bağışlamıyor. Kiralarını da alacaklar, Gelirden pay alacaklar, ayrıca kira alacaklar. Belediye'den de imarını hallettik. Şuanda da Maliye Bakanı'yla anlaşmalar yapılıyor. Projeler hazır. Ben yoksam da arkadaşlarım bu projeyi hayata geçirecek. Kalamış'ta ihale yapılacak. Devlet bunu ihaleye çıkarıyor. Bende Koç'la Şahenk'le görüştüm. Fenerbahçe'nin payı olsun dedim. Onlar da onlar da olumlu karşıladılar. Sonra 'Vay efendim bunu yapamazsınız' dediler.

Fenerland projesi... Kulübe gelir getirecek bir yer yapalım, vatandaşa açık olsun, gelir gelsin dedik. 'Nasıl yaparsınız bunu' dediler."

1995 HATIRLATMASI

Aziz Yıldırım, Başbakan Erdoğan'ın 1995 yılında  "Sizleri saygıyla selamlıyorum. Yönetim Kurulu'na girmem için Ali Şen tarafından yapılan teklif için affını istedim. Fenerbahçe için her zaman hizmet vermeye hazırım. Fenerbahçe'de ilk yapılacak iş, altyapıyı iyi kurmaktı. Fenerbahçe'ye Şampiyonlar Ligi mücadelesinde başarılar dilerim. Fenerland projesi bir an önce hayata geçirilmelidir." şeklinde yaptığı konuşmayı hatırlattı ve "Şimdi ise Fenerland'a karşı çıkılıyor." dedi.

* Yıldırım, "Bu sezon mutlaka şampiyon olmamız lazım, tahriklere kapılmayalım. "Yuh" desen ceza geliyor artık." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

milliyet

 
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2014, 12:31
YORUM EKLE