Alexa

Aziz Yıldırım'ın 90 günlük cezası onandı...

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 90 günlük hak mahrumiyetini oy birliğiyle onarken, Beşiktaşlı futbolcu Ersan Adem Gülüm'ün cezasının ise 1 resmi müsabakadan men olarak düzeltilip onanmasına karar verdi

 Aziz Yıldırım'ın 90 günlük cezası onandı...

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 90 günlük hak mahrumiyetini oy birliğiyle onarken, Beşiktaşlı futbolcu Ersan Adem Gülüm'ün cezasının ise 1 resmi müsabakadan men olarak düzeltilip onanmasına oy çokluğuyla karar verdi.

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın hakaret ve tehdit içeren eyleminin niteliği ve ağırlığı ile kurulun yerleşik içtihatları dikkate alındığında, daha ağır cezayı gerektirdiği anlaşılmakla birlikte, aleyhe itiraz olmaması ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Yıldırım'a, hakem soyunma odası koridorlarında hakareti nedeniyle FDT'nin 38/2. ve 38/4. maddeleri uyarınca verilen 90 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin lira para cezasının onanmasına oy birliğiyle karar verildiği bildirildi.

Kurul, Beşiktaş'ın Bursaspor ile oynadığı maçta rakibine yaptığı hareket nedeniyle direkt kırmızı kart gören Ersan Adem Gülüm'ün cezasının ise sportmenliğe aykırı hareket niteliğinde olduğu gerekçesiyle 1 resmi müsabakadan men olarak düzeltilip onanmasına oy çokluğuyla karar verdi.

Siyah-beyazlı futbolcu, bu kararla takımının yarın yapacağı Medical Park Antalyaspor maçında forma giyebilecek.

Tahkim Kurulu, ayrıca Kayserispor'un 80 bin ve Trabzonspor'un 170 bin lira para cezasını da onadı.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2014, 20:01
YORUM EKLE