Bafra Mimar Sinan Mtal Ragbi Takımı Çeyrek Finalde

Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( MTAL ) Ragbi Takımı, anlamlı bir başarıya daha gururla imza attı.

Spor 23.06.2021, 12:09
Bafra Mimar Sinan Mtal Ragbi Takımı Çeyrek Finalde

Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( MTAL ) Ragbi Takımı, Ankara' da gerçekleştirilen müsabakalarda; Çeyrek Final' e yükselerek, büyük ve anlamlı bir başarıya daha gururla imza attı.

Yapılan açklamada şöyle denildi:

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında okulumuz Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan ragbi takımı Türkiye Ragbi Federasyonu tarafından Ankara Kızılcahamam'da 21 Haziran Pazartesi günü düzenlenen U18 müsabakalarında göstermiş olduğu performansla çeyrek finalist oldu.

3 müsabakaya katılan ve 2 müsabakadan galibiyetle ayrılmayı başaran ragbi takımı puan sıralamasında 3. oldu. Bu sonuçlarla ilk 8 takım arasına girerek çeyrek finale adını yazdırdı.

Yaptığı 3 müsabakada, Canik Belediyesi Spor Kulübünü 7-5, Ankara Ragbi Spor Kulübünü 12-5'lik skorlarla yenmeyi başaran ragbi takımı, tek mağlubiyetini Aile Sosyal Politikalar Spor Kulübüne karşı 17-7 skorla aldı.

İlk kez bir turnuvaya katılmasına karşın gösterdiği performansla dikkat çeken takımımız milli takım seçicilerinin de ilgisini çekti. 6 öğrencimizin ismi milli takım değerlendirmesi için seçiciler tarafından alındı."

Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fazlı AKYÜZ " Bu başarıda emeği geçen Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve takım antrenörlerine teşekkür eder, öğrencilerimizi de gösterdikleri performanstan dolayı tebrik eder ve çeyrek finalde başarılar dileriz." dedi.

Biz de kendilerini kutlar, Çeyrek Final ve Final yolunda başarılar dileriz.

Haber : Oktay ZERRİN

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442