Başkan Akgül, Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyelerini ağırladı

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyelerini ağırladı.

Spor 22.11.2021, 10:02 22.11.2021, 10:37
Başkan Akgül, Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyelerini ağırladı

Samsun’un Atakum İlçesi’nden yola çıkarak 70 kilometre pedal çevirip Salıpazarı İlçesi’ne ulaşan Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül tarafından karşılandı.

140 Km Pedal Çevirdiler

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kahvaltı yapıp çay içen Dernek üyeleriyle bir süre sohbet eden Salıpazı Belediye Başkanı Akgül yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Son yıllarda Salıpazarı İlçemiz turizm yatırımları nedeni ile adından söz ettirmeye başladı. Çağlayan Çalkaya Şelalelerimiz Tabiat Anıtı ilan edildi. Karacaören Şelalelerimize seyir terası projemiz hazır. Sosyal tesis yönünden son derece zengin bir ilçe hüviyetine kavuştuk. Bugün de Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği Çağlayan ve Karacaören Bisiklet rotalarını çıkarmak üzere ilçemize geldiler. Kendilerine bu farkındalık için teşekkür ediyorum”dedi. 

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği “doğa için pedalla” sloganı ile Çobanlı Halk İskelesi’nde buluşarak Salıpazarı İlçesi’ne gidiş-dönüş toplam 140 kilometre pedal çevirdi. 

 “Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği” kısa adı EKOBİD olan derneğin amacı nedir?

Dernek, ülkemizde bisikletin eğlence,  spor, sağlık ve gezi amacıyla kullanımını daha da yaygınlaştırırken, onun ekonomik, sağlıklı, verimli ve ekolojik(çevreci) bir ulaşım aracı olduğu konusunda bilinç ve farkındalık yaratmak, kamuoyu oluşturmak, kişisel ve kitlesel alışkanlık ve tavır değişikliği sağlamak, bu yöndeki mali politikaları destekleyip yönlendirmek ve sektörel gelişimine katkıda bulunmak, üyelerinin sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve bilimsel yaşantılarına katkıda bulunmak, üyeler arasında dayanışmayı artırmak, diğer kuruluş ve dernekler ile işbirliğini geliştirmek, ekolojik yaşam kültürünü geliştirmek ve organizasyonlar yapmak amacı ile kurulmuştur.  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)