Alexa

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı belli oldu

Beşiktaş’ta Olağanüstü Divan Kurulu Başkanlık seçimi gerçekleşti. Seçimi’nde tek aday olan Tevfik Yamantürk başkan seçildi.

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı belli oldu
banner327

Kemal Çiloğlu’nun adaylıktan çekilmesi ve eski başkan Yalçın Karadeniz’in kınama suçu nedeniyle aday olamadığı seçime tek aday olarak katılan Tevfik Yamantürk başkan oldu. 1116 üyenin katılımıyla gerçekleşen seçimde 933 oy kullanıldı. 58 oyun geçersiz sayıldı. Seçimde 875 oy alan Tevfik Yamantürk, Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı oldu.

Beşiktaş’ta gerçekleşen olağanüstü divan kurulu seçiminde tek aday olan ve kazanan Tevfik Yamantürk, kongrenin ardından yaptığı açıklamada “Beşiktaş camiası huzuru seçmiştir” diye belirtti.

Başkanlığa seçilen Tevfik Yamantürk, sandıklardaki oyların sayılmasının ardından konuşmasını yaptı.“Herkese çok teşekkür ediyorum. Burada sabahtan bu yana ayakta bekleyen polis arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum. Bazı durumlar nedeniyle böyle genç arkadaşları böyle bekletmek beni üzüyor. Elime bazı rakamlar verildi. 933 oy kullanılmış. Bu oyların yüzde 94’ü olan 875’ini almışız. Beşiktaş camiası huzuru seçmiştir. Beşiktaş şahlandı ve aldı başını gidiyor. Kartal kanatlandı diyoruz. Bizim vazifemiz buna engel olmak değil yardımcı olmaktır. Herkese ben ve arkadaşlarım adına kalpten teşekkür ediyorum" diye belirtti. 

Tevfik Yamantürk’ün listesi şu şekilde:

Asil üyeler

Fethi Hinginar

Fikret Kuzucu

İlhan Gölvan

Turgay Pirinç

Yedek üyeler

Korkut Soydan

Haluk Özgerçek 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 22:15
YORUM EKLE