Beşiktaşlı Toraman Futbolu bıraktı!

Beşiktaşlı İbrahim Toraman futbolu bıraktığını açıkladı.

Spor 21.06.2015, 23:58 22.06.2015, 00:12
Beşiktaşlı Toraman Futbolu bıraktı!

Beşiktaşlı İbrahim Toraman futbolu bıraktığını açıkladı.

Siyah beyazlı kulüpten ayrldığını ve kariyerini noktaladığını bildiren Toraman, Twitter'dan yaptığı açıklamada bir kulüp personelinin kendisini arayarak 'Şenol Güneş'in kendisini çok sevdiğini ancak gelecek sezon kadroda düşünmediğini' söyledi.

Toraman: "Beşiktaş'ta oynamayacaksam bu saatten sonra futbol oynamanın da pek bir anlamı yok" dedi.

İbrahim Toraman Kimdir?


İbrahim Toraman Sivas DSİ Spor’da futbolda başladı ve 6 yıl amatör olarak oynadı. Burada oynarken amatör takımlar bazında Türkiye ikincisi oldu. Oynadığı futbol, Gaziantepspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği gibi kulüplerin dikkatini çekti. İlk olarak Gaziantepspor’a gitti ve yaklaşık 7 yıl Gaziantep’te kaldı. Gaziantepspor’un tüm altyapı takımlarında oynadı. Birçok büyük takımın transfer listesinin ilk sırasında gelen İbrahim Toraman, 2004-2005 sezonu öncesinde Beşiktaş’la 3 yıllık sözleşmeye imzaladı.

Beşiktaş’daki başarılı ve istikrarlı performansı ile 2. kaptanlığa kadar yükselen İbrahim Toraman, 2008-2009 sezonu öncesindeki hazırlık kampında, takım arkadaşı Beşiktaş futbol takım kaptanı İbrahim Üzülmez ile 04.07.2008 tarihinde kavga etmiş ve bu iki oyuncu süresiz kadro dışı bırakılmıştır. Beşiktaş genel menejeri Sinan Engin, İbrahim Toraman ve İbrahim Üzülmez’in satılık olduklarını ve gelecek bir teklif halinde gönderileceklerini belirtmiştir. Menajerliğin Ahmet Bulut’un, basın danışmanlığını ise birçok ünlü futbolcunun da basın danışmanlığını yürüten Prosentez firmasının sahibi Cüneyt Yalınkılıç’ın yaptığı İbrahim Toraman, resmi siteden yapılan açıklamayla satılığa çıkarılmış ve 150 bin YTL para cezasına çarptırılmıştır. Daha sonra camiyadan özür dileyen futbolcular Beşiktaş kulübü tarafından af edilmiştir fakat kaptanlıkları geri verilmemiştir.beşiktaşta 178 tane gol atmıştır

Yorumlar (1)
kazim erbek 5 yıl önce
çok üzüldüm. yıllarca BJK formasını terletti. güle güle büyük kaptan