“Bisiklet Yolu, Bisikletlinin Hakkı”

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) “Bisiklet Yolu, Bisikletlinin Hakkı” sloganı ile bisiklet turu düzenledi.

Spor 06.03.2017, 00:09 06.03.2017, 11:36
“Bisiklet Yolu, Bisikletlinin Hakkı”

SAMSUN- Atakum Halk İskelesinden başlayan etkinlik, sahil bisiklet yolu boyunca devam etti. Canik İlçesi sınırlarında bulunan Bandırma Gemi Müzesine kadar etkinlik devam etti. Bisiklet Etkinliğine 40 kadar bisikletli iştirak etti.

Etkinlik boyunca zaman zaman yayalar ve motorlu taşıt sürücüleri işgal edilen bisiklet yolunda ilerleme zorluğu çekti. Dernek üyeleri, düdükleri ile bu işgale tepki gösterdi.

Dernek Başkanı Tanju SUBAŞI tarafından yapılan basın açıklamasında; “Havaların ısınması ile birlikte vatandaşlarımız kendilerini sahil kenarlarına atmaya başladı. Sahil şeridi boyunca bisikletliler için özel yapılan bisiklet yolları ne yazık ki, yayalar, motorlu taşıt sürücüleri, elektrikli motosiklet sürücüleri, koşu yapanlar, bebek arabası ile bebeğini gezdirenler ile evcil hayvanlarını gezdirmeye çıkaranlar tarafından kullanılmaya, işgal edilmeye başlandı. Vatandaşlarımızı elimizden geldiğince uyarıyoruz. Bazen bu uyarı ters tepiyor. Haklıyken haksız duruma düşüyoruz.

Bu etkinlik ile gayemiz, bisikletliler için özel olarak yapılan bisiklet yollarının yayalar ve özel araç sürücüleri tarafından eğlence ve park amaçlı işgal edilmemesidir.” diye kaydetti.

Yorumlar (0)