BUGÜN MANİSA SAMSUNSPOR MAÇINI TERCİH ETTİM!

Merakla, özlemle beklediğimiz o tarihî maç; başlayana kadar inanın zor zaptettim kendimi. Aklım, fikrim sadece bu önemli maçta idi.

Spor 16.02.2020, 14:13 16.02.2020, 15:03
BUGÜN MANİSA SAMSUNSPOR MAÇINI TERCİH ETTİM!

Merakla, özlemle beklediğimiz o tarihî maç; başlayana kadar inanın zor zaptettim kendimi. Aklım, fikrim sadece bu önemli maçta idi.

Hatta mübalağa gibi olmasın da kendim de acizâne bir şair ve yazar olduğum halde; gerçi bu yıl TÜYAP' tan stand alamadık ama TÜYAP' a gidip yazar ve şair arkadaşalarımı ziyaret etmek yerine, evde TRT Spor' dan maçı izlemeyi tercih ettim.

Zira, herkes gibi; ben de kendimi bu önemli maça odaklamştım. Hatta spikeri daha net duyayım diye; kulaklık bile takmıştım.Ve derken o müthiş maç başladı.

Artık heyecanım daha ilk 15 dakikada tavan yaptı. Sanki sahada ben oynuyordum. İşte böylesi süper bir ortamda futbola doyduk desek yalan da olmaz hani ! Mücadele var, gol pozisyonları var ve haliyle 3' ü Yılport Samsunspor' a, 1' i de Manisa FK takımına ait toplam 4 gol izledik.

Maçta adeta nefesler tutulmuştu. Sakatlıklar, düşmeler, kalkmalar, itişmeler ve zaman zaman maçın atmosferinden kaynaklanan sertlikler de yaşanıyordu acak maç sonunda TRT Spikeri' nin de dediği gibi her iki takım oyuncuları, teknik adamaları ve taraftarları maç sonu centilmenlik örneği verdiler.

Benimgörebildiklerim bunlardı ama maç sonunda Manisa' da neler yaşandı, bir şeyler oldu mu tam bilemiyorum. Olmuşsa bunu da basından öğreniriz elbette.

Benim özellikle üzerinde duracağımkonu; sahanın adeta bir su yatağına dönüşmesiydi ki; bu da her iki takım için dezavantaj idi ve önemli top kayıplarının yaşanmasına yol açtı fakat buna rağmen her takımı da böyle bir sahada futbol oynayabildikleri için tebrik etmek gerekir.

Hakem de genelde iyidi ve aşırı sertliklere yerinde müdahale etti. Bazı kararları tartışılabilse de, oyunun genelinde iyi bir yönetim gösterdi. Çıkması muthemel kavga ve sertliklere zamanında müdakale etti bence. Gözümden ve dikkatimden kaçırdığımdetaylar da olabilir.

Şu oyuncu iyidi bu daha iyiydi demeye de gerek yok zira; tümfutbolcular bu önemli maçta yüreklerini, inançlarını ve kazanma hırsını ortaya koydular ve maç sonunda da 1-3'lük skorla, Samsun' a Manisa FK ile 5 puanlık farkla döndüler ve bence şampiyonluk potasına girdiler.

Bu saatten sonra artık Samsunspor' dan çok önemlikayıplar beklemiyoruz ama futbol bu, yine de tüm maçları aynı ciddiyet ve kararlılk,aynı ruh ve inançla sahaya yansıtabilrsek; ver elini 1.Lig ve ardından da ana hedefimiz olan Süper Lig !

Yılport Samsunspor' u, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ı, Yüksel Yıldırım beyi, yönetimi, futbolcularımızı ve her zaman olduğu gibi takımlarını Manisa deplasmanında da yalnız bırakmayıp, 90 + sürede destek veren vefalı taraftarları yürekten kutluyrum.

Bu arada Manisalı bir futbolcunun Basın görevi yapan bir foto ve gazete muhabirine hızlı çarpması nedeniyle de kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Saygılarımla.

Oktay ZERRİN

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)