Canik Belediyespor Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Samsun Canik Belediyespor kadın basketbol takımı, kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya oyuncular, teknik ekip, Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta ve Genel menajer Zafer Şimşek katıldı. 

Spor 24.08.2017, 21:14
Canik Belediyespor Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi Samsun temsilcisi Samsun Canik Belediyespor kadın basketbol takımı kahvaltıda buluştu.


Kahvaltıda takımın son durumu hakkında görüş alışverişinde bulunulurken aynı zamanda 29 Eylül- 01 Ekim tarihleri arasında Letonya’da oynanacak olan “Doğu Avrupa Kadınlar Ligi” fikstürü hakkında bilgi verildi.  

SAMSUN’U EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ

Toplantıda konuşan Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, ”Samsun Canik Belediyespor kadın basketbol takımımız, teknik ekip ve yöneticilerimizle iyi bir diyalogumuz var. Sürekli bir araya gelip istişarelerde bulunuyoruz. Ayrıca geçtiğimiz günlerde başvurusunu yaptığımız ve tamamı kendi altyapımızdan ve Samsunlu oyuncularımızla kurduğumuz “Samsun Canik Belediye Gelişim” takımı ile Türkiye Kadınlar Bölgesel Liginde oynayacağız. Hedefimiz burada yetişen oyuncuları ilerde A takımda görmek. Sporcularımıza, teknik ekibimize ve kulüp yönetimine yeni sezonda başarılar dilerim. Samsunumuzu en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

TAKIMIN MOTİVASYONU YERİNDE

Kahvaltıda konuşan Kulüp Antrenörü Erman Okerman ,“ Takımın moral ve motivasyonunu çok iyi olduğunu, böyle birlikteliklerle morallerinin daha da arttığını, Samsun’u bu yıl ligde en iyi şekilde temsil edeceklerini” söyledi.

DOĞU AVRUPA KADINLAR LİGİ 29 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

“Doğu Avrupa Kadınlar Ligi” fikstürü hakkında bilgi veren Kulüp Genel Menajeri Zafer Şimşek, ” Doğu Avrupa Kadınlar Ligi’nde 8 takımın yer alıyor. Müsabakalar Eylül 2017, Aralık 2017 ve Ocak 2018 aylarında yapılacak. 29 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında ilk etap maçları Letonya’nın Riga kentinde oynanacak. 8-11 Aralık 2017 tarihleri arasındaki ikinci etap maçları ise Samsun’da oynanacak. Samsun Canik Belediyespor olarak hayallerimiz yüksek. Bu hayallerimiz doğrultusunda alt yapı takımımızı daha da canlandırma gayreti içerisine düştük.Uzun süredir altyapımızda oynayan 9 oyuncumuzun katılımı ile “ Türkiye kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi” ne başvurduk. Başvurumuz kabul edildi. İnşallah alt yapıdan yetenekli sporcularımızı Türk sporuna kazandıracağız” dedi. 


Kahvaltıda açıklanan “Doğu Avrupa Kadınlar Ligi” ilk etap fikstürü ise şöyle:

29.09.2017         18:00   Udominante Basket – Samsun Canik Belediye
30.09.2017         18:30   TTT Riga -     Samsun Canik Belediye
01.10.2017        14:00   Samsun Canik Belediye  - Dinamo Moskova

 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)