Alexa

Cengiz Arslan, altın madalya için güreşecek

Cengiz Arslan, altın madalya, Ali Cengiz ile Osman Yıldırım ise bronz madalya için mücadele edecek.

Cengiz Arslan, altın madalya için güreşecek

Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nın son gününde grekoromen stilde mindere çıkan milli güreşçilerden Cengiz Arslan, altın madalya, Ali Cengiz ile Osman Yıldırım ise bronz madalya için mücadele edecek.

Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde düzenlenen şampiyonada mindere çıkan ve 66 kiloda Avusturyalı Christoph Burger karşısında teknik üstünlükle ve 9-0’lık skorla aldığı galibiyet ile şampiyonaya başlayan milli güreşçi Cengiz Arslan, Alman Andrej Kurockin’i 18-1’lik skorla ve sayı tuşuyla yenerek çeyrek finale yükseldi. Bulgar sporcu David Dimitrov’u 10-2’lik skorla ve teknik üstünlükle geçerek yarı finale adını yazdıran Arslan, Azerbaycanlı sporcu Ruhin Mikayilov’u 3-1 mağlup ederek final vizesini aldı. Genç pehlivan Arslan, akşam seansında Macar Otto Losonczi ile altın madalya için güreşecek.

84 kilo ilk tur maçında Finli sporcu Tomi Metsomaki’yi 7-5 mağlup eden milli güreşçi Ali Cengiz, Azerbaycanlı İslam Abbasov’a 11-2 yenilerek final şansını kaybetti. Rakibinin finale yükselmesinden dolayı repesaj maçına çıkan Ali Cengiz, İsveçli güreşçi Zakarias Berg’i 7-4 mağlup etti. Cengiz, Ermeni sporcu Grigoryan Varuzh karşısında bronz madalya arayacak.

120 kilo ilk tur maçında Alman sporcu Jello Krahmer’i 8-0 yenen genç sporcu Osman Yıldırım, Gürcü Zviadi Pataridze’ye 4-0 gerideyken tuş oldu ve altın madalya şansını kaybetti. Rakibinin finale yükselmesiyle repesaj maçına çıkan Osman Yıldırım, Norveçli rakibi Oslar Mavrik’in maça çıkmaması sonucunda otomatik olarak galibiyet elde etti. Yıldırım, Ermeni güreşçi Edgar Khachatry ile bronz madalya maçına çıkacak.

55 kiloda Rus sporcu Arif Mirzaev karşısında 4-2 önde iken rakibine tuş olan genç güreşçimiz Necip Can Dokgöz, şampiyonaya veda etti.

Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda milli güreşçilerin final müsabakaları, akşam seansında saat 18.00’de Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde başlayacak.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2015, 18:44
YORUM EKLE