"Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda Erciyes’i dünyaya tanıtacağız”

Murat Cahid Cıngı, 10-15 Ekim’de yapılacak ve dünyanın birçok ülkesinde canlı yayınlanacak olan 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda Erciyes’i bisiklet sporunda da merkez haline getireceklerini söyledi.

Spor 06.10.2017, 13:04 06.10.2017, 19:06
"Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda Erciyes’i dünyaya tanıtacağız”

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı yaptığı açıklamada; Erciyes’in kış turizminin yanında yaz turizm merkezi haline getirmek için çalıştıklarını kaydetti.

Murat Cahit Cıngı, bisiklet sporunun yaygınlaştırılmasının söz konusu çalışmalara katkı sunacağını ifade etti. Dağdan şehre taşan bir bisiklet merakı oluşturmak istediklerini dile getiren Murat Cahit Cıngı, "Erciyes’te ilk işlerimizden bir tanesi de rotalar oluşturmak ve haritalandırmalar yapmaktı. Şehrin her yerinde bisiklet sürebiliyorsunuz ama eğer elinizde bir rota, işaretleme olursa bu artık turistik bir ürün haline dönüşüyor ve dünyaya pazarlayabiliyorsunuz. İlk günden itibaren bisikleti önceledik ve dağın ilk parkurlarını oluşturduk. Erciyes’te ulusal ve uluslararası müsabakalar yaptık. Dolayısıyla bisiklet bizim açımızdan olmazsa olmazlardan" diye kaydetti.

Bir kısmı Erciyes'te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu bu açıdan bir fırsat olarak değerlendirdiklerini söyleyen Cıngı, "53'üncüsü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kupası, dünya insanına Erciyes’i tanıtmak için önemli bir fırsat olacak. Biz de hem kentimizi tanıtmak hem de bu güzel organizasyona karınca kararınca katkıda bulunmak istiyoruz. Umuyoruz ki yapacağımız çalışmalar neticesinde yetkililer Erciyes’i bundan sonra önemli bir bisiklet merkezi olarak dikkate alacak ve uluslararası faaliyetlerde Erciyes’e daha fazla pay vereceklerdir” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)