Damla Yılmaz Bafra’mın göz bebeği oldu

Bafra Belediyesi Genlik Spor Kulübü Atıcılık sporcusu kısa süreli eğitimle Türkiye ikinciliği gibi önemli bir başarıya imza atan Damla Yılmaz Bafra’mın göz bebeği oldu.

Spor 04.02.2019, 20:58 04.02.2019, 21:08
Damla Yılmaz Bafra’mın göz bebeği oldu

Gençlere destek verildiğinde her spor branşında başarılı olacaklarını söyleyen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç: "Damla Yılmaz’ın başarısı bu sözümüzün bir anlamda teyididir. Kendisi ile iftihar ediyoruz. Kısa sürede elde edilen bu başarıda en büyük katkı sahibi  Ailesi ve Atıcılık antrenörü Murat Gürsel ve diğer hocalarımıza teşekkür ediyorum “ dedi.

Türkiye’nin 2.büyük Atıcılık Poligon salonun Bafra’da olması ve Bafra Belediyesi Gençlik Spor Kulübüne eklenerek bu alandaki Bafralı sporcuların Türkiye Şampiyonalarında boy göstermelerine vesile olduğunun altını çizen Başkan Kılıç, Bafra Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Atıcılık sporunda Damla kızımızın üstün başarısı gelecekte elde edilen derecelerin de habercisidir” Dedi.

Bafra Belediyesi Gençlik Spor kulübü bünyesinde yer alan 4 branştan biri olan Atıcılıkta elde edilen başarı diğer gençlerinde atıcılık sporun ilgisinin armasına neden odu.

Bilindiği üzere Mersin’in Erdemli ilçesinde, Erdemli Uluslararası Atış Poligonunda gerçekleşen turnuvada 500 sporcu karasında Minik kızlarda yarışan Damla Yılmaz 10 metre havalı tabanca kategorisinde 254 puan toplayarak Türkiye 2’incisi olmayı başarmıştı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P