Demirtaş, Şehrimizde gençleri spora teşvik ediyoruz

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Sporun şehrimizde gelişmesi ve sporcuların desteklenmesi için çalıştıklarını belirtti. Demirtaş, Herkes sporla buluşsun diye spor salonlarında 11 bin gence ücretsiz salon sporlarına yönelik eğitim verildiğine dikkat çekti.

Spor 02.01.2020, 15:48
Demirtaş, Şehrimizde gençleri spora teşvik ediyoruz

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” “Şehrimizde gençleri spora teşvik ediyoruz. Herkes sporla buluşsun diye spor salonlarımızda 11 bin gencimize ücretsiz salon sporlarına yönelik eğitim veriyoruz” dedi.

İlkadım Belediyesi İlkadım’lı gençlere yönelik sürdürdüğü kültürel ve sportif faaliyetlerini artırıyor. Kadifekale Mahallesi ‘nde uzun zamandır hizmet veren, kent merkezinden yaklaşık 20 dakikalık yürüyüş ya da araçla 10 dakikalık mesafede yer alan salonda, badminton, basketbol, jimnastik, güreş, eğlenceli atletizm, step aerobik, bay – bayan fitness, pilates, Muaythai,Kickboks, Taekwondo, gibi dersler veriliyor. Çeşitli dallarda sporseverlere hizmet veren Mete Adanır Spor Salonunda eğitim alan sporculara ulusal ve uluslararası müsabakalarda ücretsiz ulaşım imkanıda sunuluyor. Tam donanımlı spor salonunda bütün spor dallarındaki faaliyetler, alanında uzman eğitmenler eşliğinde yapılıyor. Ayrıca Spor salonunda bulunan özel yetenek parkurunda Polis Meslek Yüksel Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Polis Okulu ve Askeri Liselere girecek olan adaylara ücretsiz etaplarda yapılacak olan yetenek sınavlarına kendilerini hazırlıyor.

“Ailelerin ve ilçe halkının ilgisi bizleri mutlu ediyor”

Sporda branş ayrımı yapmaksızın gençlerimizi salon sporlarına teşvik etmek adına dalında uzman spor branşları antrenörlerimiz tarafından spor salonlarımızda ücretsiz eğitim veriyoruz. Ailelerin ve ilçe halkını spor tanıtım faaliyetlerimize ilgisi harika ve bu bizi gerçekten çok mutlu ediyor diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;“ Spora ve sporcuya her alanda destek sağlıyoruz. Özellikle gençlerimizin spora daha çok yönelmelerini sağlamak ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları adına Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile gençlerimizi sporsal faaliyetlere yöneltecek alanları çoğaltıyoruz. Gençlerimiz bizlerin geleceğini oluşturuyor. Bu yüzden onlarla ilgili olan her türlü projeye destek veriyoruz. Bunun yanına spor her yaşta var olan bir olgu. Sağlık için de yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın sağlığı ve rahatlığı içinde mahallelerimizde sem sahaları oluşturuyor, parklarımıza fitness aletleri kazandırıyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)