Dr. Cem Tınaz Avrupa Tenis Birliği yönetimine seçildi (Cem Tınaz Kimdir)

Dr. Öğr. Üyesi Cem Tınaz, Avrupa tenisinin yönetim ve organizasyonundan sorumlu kuruluş olan Avrupa Tenis Birliği’nin (Tennis Europe) Yönetim Kurulu’na en yüksek üçüncü oyu alarak seçildi. 

Spor 01.10.2021, 13:26 01.10.2021, 14:01
Dr. Cem Tınaz Avrupa Tenis Birliği yönetimine seçildi (Cem Tınaz Kimdir)

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cem Tınaz Avrupa Tenis Birliği yönetimine girdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cem Tınaz, Avrupa tenisinin yönetim ve organizasyonundan sorumlu kuruluş olan Avrupa Tenis Birliği’nin (Tennis Europe) Yönetim Kurulu’na en yüksek üçüncü oyu alarak seçildi. 

Lüksemburg'da düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul’da delegelerden gelen 83 oyun 60’ını alıp sıralamada en yüksek üçüncü oya sahip olan Tınaz, 50 ülkenin 48’inin temsil edildiği genel kurulda yönetime seçilerek yeni dönemde Avrupa tenisine yön verecek isimlerden biri oldu.

Konuyla ilgili konuşan Cem Tınaz; “Bu kadar yüksek bir oy alarak kurula seçilmek gurur verici. Önümde üç yıllık görev sürem var. Başarılı projeleri hayata geçireceğime inanıyorum. Avrupa tenisinin  önde gelen ülkelerinin başkanlarıyla bir arada olmak ve Avrupa çapında ülkemi temsil etmek mutluluk verici. Ülkemizin başarısı ve bu başarının uluslararası arenada daha da yukarı taşınması için canla başla çalışacağız. Türkiye olarak Avrupa tenisinde tesislerimizle, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle ve genç nüfus potansiyelimizle öne çıkan ülkelerden biriyiz” dedi.

Cem Tınaz Kimdir?

2015 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü olarak görev yapmakta olan Dr. Cem Tınaz, 2009 yılından beri Türkiye Tenis Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve halihazırda da federasyon başkan vekilliğini yürütüyor. Yurt içinde ve yurtdışında yayımlanan bilimsel dergilerde ve kitaplarda yirmiden fazla makalesi ve kitap bölümü bulunan Tınaz, 2016 yılında Uluslararası Olimpiyat Komitesi araştırma fonundan “Kaybedilen Olimpiyat Adaylıklarının Olumlu Etkilerinin Araştırılması” konulu araştırma projesi desteklenmeye değer görüldü.

2000’li yılların başından bu yana ülkemizde gerçekleşen 50’nin üzerinde tenis turnuvasında idari görevler alan Dr.Tınaz, halihazırda ülkemizdeki çeşitli spor örgütlerine ve spor federasyonlarına bilimsel danışmanlıklar vermektedir. Çeşitli Avrupa Birliği projelerinde araştırmacı olarak yer alan Cam Tınaz, 2011 yılından bu yana Tenis Dünyası dergisinde, 2013 yılından bu yana Men’s Fitness dergisinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Akademisyen sayfasındaki içerik sahibi ilgili öğretim elemanıdır; 5651 sayılı Kanun hükümleri uyarınca İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin sorumluluğu yer sağlayıcının sorumluluğu ile sınırlıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)