Alexa

Efsane Başkan'ın adı Aydın’da caddeye verildi

Beşiktaş’ın efsane eski Başkanı Süleyman Seba’nın adı Aydın’da bir caddeye verildi.

Efsane Başkan'ın adı Aydın’da caddeye verildi
 Beşiktaş’ın efsane eski Başkanı Süleyman Seba’nın adı Aydın’da bir caddeye verildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy birliğiyle aldığı kararla Efeler ilçesi Kurtuluş Mahallesi Garaj Caddesi’nin adı Süleyman Seba Caddesi olarak değiştirildi.

Süleyman Seba’nın adı Aydın’da bir caddeye verildi. Beşiktaşlıların ilgi gösterdiği açılışta konuşan Aydın Beşiktaşlılar Derneği Başkanı İbrahim Pehlivan, "Bugün Beşiktaş’ın 122. onur yılı, kuruluş yıldönümümüz. Başkanımız Büyükşehir Belediye Meclisi’nin tüm grupları, tüm meclis üyeleri, belediye personelinin büyük desteğiyle bu caddeye Türk spor tarihinde centilmenliği ve beyefendiliğiyle hangi takımı tutarsa tutsun herkesin saygısını almış olan Süleyman Seba’nın adı bu caddeye verildi, kendilerine teşekkür ediyoruz. Süleyman Seba ismi sadece Beşiktaş’ın İstanbul’daki Akaretler’deki caddesinde bulunmaktadır. İlk defa İstanbul dışında bir şehirde Süleyman Seba adı bir caddeye verilmiştir. Bu bizim için gururdur, mutlu olduk." dedi.

Süleyman Seba’nın adının Aydın’da bir caddeye verilmesinden mutlu olduklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da yaptığı açıklamada, "Burası önceden Garaj Caddesi idi. Sayın Başkan zekice bir harekette bulundu. Bunu Galatasaray ve Fenerbahçeliler de kıskandı. Onların isteklerini de yerine getireceğiz. Bu caddemizin adı Süleyman Seba Caddesi oldu, çok da güzel oldu, yakıştı. Süleyman Seba, çelebi kişiliğiyle bir karakterdir. Mecliste de tüm siyasi partilileri birleştirdi. Oy birliğiyle herkes isminin verilmesini kabul etti. Biz de onurlandık. Benim önerim isteğim, arzum tüm futbol takımlarının yöneticilerinin, başkanlarının böyle naif, kibar ve nazik olması." şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrası Beşiktaş’ın efsane eski Başkanı Süleyman Seba’nın adının verildiği caddenin açılış kurdelası kesildi. Açılışa Beşiktaş taraftarları katıldılar. Açılış sonrası Süleyman Seba’nın adının yer aldığı tabela altında hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 21:56
YORUM EKLE

banner325