Fatsa'da Plaj Futbolu Turnuvaları Başladı

Fatsa Belediyesinin düzenlediği “Plaj Voleybolu ve Plaj Futbolu” turnuvası start aldı.

Spor 17.08.2021, 20:27
Fatsa'da Plaj Futbolu Turnuvaları Başladı

Fatsa Belediyesi tarafından Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Plaj Voleybolu ve Plaj Futbolu turnuvası stadt aldı.

Plaj Voleybolu ve Plaj Futbolu turnuvası  

20 takımın yer aldığı plaj voleybolunda 48 müsabaka, 14 takımın mücadelede edeceği plaj futbolunda ise 26 karşılaşma gerçekleştirilecek. Plaj futbolu turnuvasının finalinin 24 Ağustos, plaj voleybolu turnuvası finalinin ise 28 Ağustos’ta yapılması planlanıyor.

Demas mevkii Uzunkum Plajında başlayan plaj voleybolu ve plaj futbolu turnuvalarının ilk günü heyecanlı başladı Uzunkum Plajı’nda vatandaşlar çekişmeli ve heyecan dolu maçları büyük bir keyifle izledi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar yaptığı açıklamada, “Belediye olarak Fatsa’da Yaz Etkinlikleri kapsamında gençlere sporu sevdirmek, halkın sosyalleşmesini sağlamak, birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu geliştirmek amacıyla plaj voleybolu ve plaj futbolu turnuvasının bu yıl ilkini düzenledik. Amacımız; sporu oyun, eğlence ve aynı zamanda eğitim deneyimi halinde benimseyerek yaşam biçimine dönüşmesine zemin hazırlamak, birbirini tanımayan insanların tanışıp kaynaşmasına vesile olmak, birlik, beraberlik ve sevgi ile aynı ortamı paylaşmalarına ortam oluşturmaktır. Takımlar güçlü ve çok dişli. Karşılaşmalar çok çekişmeli ve heyecanlı geçiyor. Fair Play ilkelerine bağlı, sevgi, barış, huzur ve kardeşlik içerisinde güzel maçlar olur inşallah. Bu turnuvaları geleneksel hale getirmek istiyoruz. Talep çok fazla. Bu da bizi ayrıca mutlu ediyor. Turnuvaya katılan tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

TAKIMLARA ÖDÜL

Turnuvaya katılım sağlayan tüm takım sporcularına katılım belgesi, dereceye giren takım ve sporcularına kupa ve madalya verilecek. Turnuvanın başarılı ilk üç takımı ise para ödülü kazanacak. Plaj voleybolu ve plaj futbolu turnuvalarında birinci olan takıma 6.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye 2.000 TL verilecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)