Alexa

FB'nin golcüleri basın karşısında

Süper Lig'in ilk yarısını lider tamamlayan Fenerbahçe'nin futbolcuları ikinci yarıya çok iyi başladıklarını söyledi.

 FB'nin golcüleri basın karşısında

 FB'nin golcüleri basının karşısına çıktı

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını lider tamamlayan Fenerbahçe'nin futbolcuları ikinci yarıya çok iyi başladıklarını söyledi.

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını lider tamamlayan Fenerbahçe'nin başarılı oyuncularından Dirk Kuyt, ligi çok iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "Artık bu geride kaldı, önümüze bakmamız ve yeni bir başlangıçla ilerlememiz gerekiyor" dedi. 

Forvet oyuncuları Sow, Webo ve Emenike ile basına açıklamalarda bulunan Kuyt, devre arası kampına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, "Ligin ilk yarısına çok iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Artık bu geride kaldı, önümüze bakmamız ve yeni bir başlangıçla ilerlememiz gerekiyor. Dün ve bugün takımımız çok iyi bir çalışma dönemi geçirdi. Kampın geri kalanında da ligin ikinci yarısına iyi girebilmek için çalışacağız" diye konuştu. 

Forvet oyuncularının ligin ilk yarısında iyi bir performans sergilediğinin altını çizen Kuyt, şöyle devam etti:

"Forvet oyuncuları olarak birbirimize her zaman yardım ediyoruz ve bu şekilde goller atıyoruz fakat hala geliştirilebilecek bir şeyler var. Sadece forvet oyuncuları hakkında konuşmanın doğru olduğunu düşünmüyorum, bu takımın ortaya koyduğu bir performans. Takım sayesinde asist yapma ve gol pozisyonuna girme şansı yakalıyoruz. Bu takımda olmaktan çok mutluyuz ve ikinci yarıda da mümkün olabilecek en fazla sayıda golü bulabilmek için çalışmalara devam edeceğiz."

Fenerbahçe'nin başarılı  forvet oyuncusu Moussa Sow, ligin ilk yarısında yaptıkları iyi işi devam ettirebilmek için her şeyi ortaya koyacaklarını söyledi. 

Ligin ikinci yarısının çok zorlu geçeceğine inandığını vurgulayan Sow, "İlk yarıda kendimizi işimize iyi konsantre ettik, ikinci yarıda da aynı şekilde yürümeye devam edeceğiz. İlk yarıda yaptığımız iyi işi devam ettirebilmek için her şeyi ortaya koyacağız" dedi. 

Sow, sözleşmesinde sona yaklaşıldığı belirtilerek transferiyle ilgili yöneltilen soruya, "Bununla ilgili birçok haber çıkıyor fakat ben işime konsantre olmuş durumdayım. Fenerbahçe'de mutluyum ve iyi bir iş yapıyorum. 2,5 yıllık sözleşmem var ve bu süreyi en iyi şekilde geçirmek istiyorum" şeklinde cevapladı.

Sow, Dünya Kupası'nda yer alamayacak olmasıyla ilgili olarak ise "Dünya Kupası'nda olmayacak olmam hayal kırıklığı ama ben televizyon karşısına geçeceğim ve Kuyt, Webo, Emenike ve diğer arkadaşlarımı heyecanla takip edeceğim" şeklinde sözlerini tamamladı. 

Fenerbahçeli forvet oyuncusu Pierre Webo, "İyi başladığımız bir sezon var ve yine iyi şekide sonlandırmak istiyoruz" dedi. 

Webo, devre arası kampıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, iyi bir ortamda olduklarını ve amaçlarının belli olduğunu ifade ederek, her zaman olduğu gibi bu sezonu da şampiyon olarak tamamlamak istediklerini söyledi. 

Fenerbahçe'nin büyüklüğünün bilincinde olduklarını ve hep beraber takıma katkı vermeye çalıştıklarının altını çizen Webo, "Çalışırken aklımızda hep bu oluyor. Fenerbahçe'nin büyüklüğüyle bu bir araya geldiği zaman ortaya iyi bir meyve çıkıyor. Yıl sonuna kadar da bunu sürdürmek istiyoruz" ifadesini kullandı.  

Webo, Fenerbahçe'nin ligin ilk yarısında attığı en güzel golün son haftada Sow'un sol ayağıyla attığı gol olduğunu söyledi.

Emmanuel Emenike ise sezon başının kendisi için zorlu olduğunu ama daha sonraki süreçte uyum sürecini atlattığını söyledi. Kayseri Erciyesspor'a attığı golün kendisi için özel olduğunu da sözlerine ekleyen Emenike, "Çünkü bu ilk golümdü" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 16:59
YORUM EKLE