banner399

banner400

banner398

banner401Fenerbahçe loca almak isteyen Reza Zarrab'ı reddetmiş

Fenerbahçeli bir yöneticinin Reza Zarrab'a 'Elimizde boş loca yok, yüzlerce iş adamı da sırada, size loca satamayız' dediği belirtildi.

Spor 20.07.2015, 12:44 20.07.2015, 12:47
Fenerbahçe loca almak isteyen Reza Zarrab'ı reddetmiş

Fenerbahçeli bir yöneticinin Reza Zarrab'a 'Elimizde boş loca yok, yüzlerce iş adamı da sırada, size loca satamayız' dediği belirtildi.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının kilit ismi olarak gösterilen işadamı Reza Zarrab’ın Fenerbahçe’den loca almak istediği ancak reddedildiği belirtildi. Beşiktaş Kulübü’nden 1.3 milyon TL’ye loca satın alan, Trabzonspor Kulübü’ne teberru yolu ile 2.5 milyon dolar bağışladığı ve kulübe kredi kolaylığı sağladığı iddia edilen Reza Zarrab’ın o günlerde Fenerbahçe Kulübü ile de yakınlaşmak istediği öne sürüldü.

Aracılar vasıtası ile sarı lacivertli kulüpten loca satın almak istediği belirtilen Zarrab’a bir kulüp yöneticisinin, "Bizim localarımız 2-3 yıllık sözleşmeli, elimizde boş loca yok, yüzlerce iş adamı da sırada, size loca satamayız." cevabını verdiği belirlendi. Zarrab’ın, bu gelişmeler üzerine sinirlenerek, bazı loca sahiplerine 'hava parası' teklif ettiği, ancak olumsuz cevap aldığı belirtildi.

Arif Kızılyalın’ın Cumhuriyet’te yer alan haberine göre, Reza Zarrab, bu olay sonrası Trabzonspor ile iyice yakınlaştı. Fenerbahçe’de görev alan ancak adının açıklanmasını istemeyen bir yönetici de olayı doğrularken, "Kulağıma geldi, ancak, loca satışı ve veya kiralama olmadığı için konunun üzerine gitmedik. İşin ayrıntılarını bilemiyorum." ifadesini kullandı.

CUMHURİYET'İN HABERİNE GÖRE; 'FENERBAHÇE, SARRAF'A KAPIYI GÖSTERMİŞ' 

Cumhuriyet gazetesi Spor Editörü'nün imzası ve 'Fenerbahçe, Sarraf'a kapıyı göstermiş' başlığı ile yayımlanan haberin detayı şöyle:

Beşiktaş Kulübü’nden 1.3 milyon TL’ye loca satın alan, Trabzonspor Kulübü’ne teberru yolu ile 2.5 milyon dolar bağışlayan ve bankalardaki hatırlı dostları aracılığı ile kredi kolaylığı sağlayan Sarraf’ın o günlerde Fenerbahçe Kulübü ile de yakınlaşmak istediği ortaya çıktı. Aracılar vasıtası ile Sarı-Lacivertli Kulüp’ten loca satın almak isteyen Sarraf’a dönemin bir yöneticisinin, “Bizim localarımız 2-3 yıllık sözleşmeli, elimizde boş loca yok, yüzlerce iş adamı da sırada, size loca satamayız” yanıtını verdiği vurgulandı. Sarraf’ın, bu gelişmeler üzerine sinirlenerek, bazı loca sahiplerine ‘hava parası’ teklif ettiği, ancak olumsuz yanıt aldığı belirtildi. Rıza Sarraf’ın, bu olay sonrası Trabzonspor ile iyice yakınlaştığı da biliniyor. Fenerbahçe’de görev alan ancak adının açıklanmasını istemeyen bir yönetici de olayı doğrularken, “Kulağıma geldi, ancak, loca satışı ve veya kiralama olmadığı için konunun üzerine gitmedik. İşin ayrıntılarını bilemiyorum” ifadesini kullandı.

MERSİN İLGİSİ

Rıza Sarraf, dönemin AKP’li Bakanı Zafer Çağlayan aracılığı ile Mersin İdman Yurdu’na da destek olmuş, bununla da kalmayıp 2013 Mersin Akdeniz Oyunları’na 750 bin dolarlık organizasyon yardımında bulunduğu öne sürülmüştü. Ancak bu 750 bin doların hangi kaynaklarda harcandığı ve ne şekilde faturalandırıldığı bilinmiyor.
Yorumlar (0)
22°
açık