Fenerbahçe'de yeni dönem: Başkan Ali Koç oldu

Fenerbahçe Kongresi'nde Başkan Adayı Ali Koç, oldu. Ali Koç, kullanılan 20 bin 736 oyun 16 bin 90'ını aldı. Aziz Yıldırım ise 4 bin 646 oy aldı.

Spor 03.06.2018, 22:47 04.06.2018, 01:10
Fenerbahçe'de yeni dönem: Başkan Ali Koç oldu

Başkan Adayı Ali Koç, kullanılan oyların neredeyse yüzde 75'ini alarak sarı-lacivertli camianın yeni başkanı oldu. Kullanılan 20 bin 736 oyun 16 bin 90'ını alan Ali Koç, Başkan Aziz Yıldırım'a büyük üstünlük kurarak sarı-lacivertli kulübün patronu oldu. Aziz Yıldırım 4 bin 646 oy aldı.  

Ali Koç'dan ilk konuşmasından bazı bölümler şöyle:

Fenerbahçe Kongresi’nde kullanılan 20 bin 736 oyun 16 bin 90’ını alarak Fenerbahçe’nin yeni başkanı olan Ali Koç, ilk konuşmasını yaptı. 

Fenerbahçe Kongresi’nin hayırlı olmasını dileyen Koç, “Nereden başlayacağımı hiç bilmiyorum, hiçbir şey planlamadım. Ben dereyi görmeden paçaları sıvayan birisi değilim. Hatta buradan arkadaşlarla bizim restorana yemeğe gidelim dedim ama yer bulamadım. Ben size teşekkür ederim. Tebrik edecek o kadar çok insan var ki. Ben sadece bu başarının vitriniyim. Bu yolda hep inandım ve ne dedim, kim kazanırsa büyük farkla kazanacak. Siz bana ve ekibime öyle şeyler yaşattınız ki bu yolculukta. Çok emindik kendimizden ama bir şeyleri yanlış mı görüyoruz dedik. Bu sevgi bu inanç, bu umut, bu güven, az insana nasip olabilecek bir şey. Bu yolda kimseye biat etmedik, kimseden menfaat beklemedik. Aynaya baktığınız zaman kendimizi sorgulayacağımız hiçbir harekete, ilişkiye ve eyleme girmedik. Bu da sizin sayenizde oldu” diye konuştu.

Ali Koç: “Herkes yolcu, taraftar hancı” 

Ali Koç, “Ben her zaman olur mu öyle şey dedim. Kongre üyeleri taraftardır, tribünlerin temsilcileridir dedim. Bu inançla gittiğim her yerde, kongre üyelerimizi üzmek pahasına, 'Herkes yolcu, taraftar hancı. Ben de bir taraftarım' dedim. Bugün çok duygu yüklüyüm, ne diyeceğimi tam bilemiyorum. Teşekkür etmeye başlasam, sahura kadar burada kalırız. Bu sizin başarınız. Ben size, siz bana inandınız. Sizleri mahcup etmemek için ben ve arkadaşlarım, bu yolda saygı ve sevgide kusur etmemek için itinayla davrandık. Küçük bir ekibimiz vardı. Başardıklarımızı görünce, bu kadar az insanla mı yaptınız dersiniz. Ama biz sizlerle başardık” dedi. 

Yola 2 kişiyle başladıklarını söyleyen Ali Koç, “Burhan Karaçam’a gittim ve 'Sana ihtiyacım var. Var mısın?' dedim, 'Sonuna kadar varım' dedi. Onu hiç görmediniz. Onun ofisinde toplanırdık. Finansal çalışmaları hep orada yaptık. Diğer isim Semih Özsoy. Kendisiyle yönetim kurulundaydık. O dönemde de çok samimi değildik. 3 Temmuz’dan sonra farklı bir dostluğumuz oldu. Bu süreçte minimum hata yaptıysak, onun sayesindedir. Satır arası okuması ve zekasıyla minimum hata yaptık. Aba altından sopa göstermek için iyilik adı altında bilgi getirenler oldu. Burada hem Burhan Abi’ye hem de her adımımda yanımda olan Semih Özsoy’a teşekkür etmek istiyorum. 

Burada en büyük teşekkür de aileme. Belki onlar mutfakta değildiler ama benim bangır bangır yola çıkmama, dönüşü olmayan yola çıkmama, her türlü riske, her türlü iftiraya göğüs germemde yanımda oldular. Bugün dediler ki, kaybetsen de üzülme. Allah en hayırlısını verir. Allah verdi. Allah doğrunun yanında oldu. İyilik kazanacak dedik ve iyilik kazandı.

Uzun bir sürecin kendilerini beklediğini söyleyen Ali Koç, “Bu süreçte bu işin en büyük savaşçısı, kabul ettiği takdirde Aziz Yıldırım olacaktır, kabul etmemesi için hiçbir sebep görmüyorum. Bu durum hukuk ortamında gidecek. Ama Allah korusun, yargıdan hiç hak etmediğimiz bir karar çıkarsa, bu camiayı bir daha test ederlerse, size o zaman yine ihtiyaç olacaktır. Biz büyük bir aileyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu bize ışık olacak. Onun yılında yürümeye devam edeceğiz. Atamız belki Fenerbahçeli ama onun hangi takımı tuttuğu önemli değil, kimin onun yolunda yürüdüğü önemli. Hepinizin önünde saygı ve sevgiyle eğiliyorum. Bize bu rüyayı yaşattığınız için, bir hayali gerçeğe dönüştürdüğünüz için ne kadar teşekkür etsem azdır. İnşallah biz de sizin hayallerinizi yerine getiririz. 

Yorumlar (0)
banner442