Alexa

Futbol Kulüpleri Sezonun İkinci Yarısına Hazır!

4 Ocak’ta başlayan devre arası transfer döneminin tamamlanması ile birlikte kulüpler oldukça yoğun bir süreci geride bıraktı.

Futbol Kulüpleri Sezonun İkinci Yarısına Hazır!

futbol kulüplerinde yaşanan gelişmeler spor medyasını da hareketlendirdi. Türkiye Spor Yazarları Derneği için hazırladığı medya raporuna göre gündemde en çok yer alan konular da belirlenmiş oldu. İşte araştırmanın detayları…

2018 - 2019 Süper Lig sezonu, ara transfer dönemi oldukça hareketli geçti. Özellikle transfer döneminin son iki günü birbiri ardına gelen transfer haberleri ile taraftarları heyecanlandırdı. Medya Takip Merkezi’nin hazırladığı Ocak ayı raporuna göre Beşiktaş’ın kadrosuna dâhil olan Burak Yılmaz en çok konuşulan futbolcu olurken, geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, Ocak ayının en çok haberi yapılan futbol takımı oldu.

Galatasaray ara transfer dönemini karlı kapattı

Galatasaray, devre arası transfer döneminde 6 futbolcuyu kadrosuna katarken, 4 futbolcu ile de yollarını ayırdı. Mbaye Diagne, Kostas Mitroglou, Christian Luyindama, Marcao, Semih Kaya ve Emre Taşdemir'i renklerine katan Galatasaray, Tarık Çamdal Ozan Kabak Garry Rodrigues Serdar Aziz ile ise yollarını ayırma kararı aldı. Sarı-kırmızılıların ara transfer döneminde 2 milyon 950 Euro kar ettiği öğrenildi. Medya Takip Merkezi’nin raporuna göre Galatasaray, Ocak ayında 95 bin 451 haberle medyada en çok yer alan futbol takımı oldu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 13:41
YORUM EKLE