Galatasaray'dan Jewell Loyd açıklamas

Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final Turu'nun ilk maçında Kayseri'de AbdullahGül Üniversitesi'ne 67 - 55 yenilen ve seride 1-0 geriye düşen Galatasaray'da Jewell Loyd krizi yaşanıyor.

Spor 10.04.2016, 12:09
Galatasaray'dan Jewell Loyd açıklamas

Kayseri'de Abdullah Gül Üniversitesi maçı öncesinde alacağı gerekçesiyle maça çıkmayan ABD'li oyuncu Jewell Loyd'un bu davranışına Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi bir açıklamayla tepki gösterdi. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Kadın Basketbol Takımımız, 9 Nisan 2016 tarihinde Bilyoner.com Türkiye Kadınlar Ligi Play Off Çeyrek Final ilk maçında, Kayseri’de Abdullah Gül Üniversitesi ile karşılaşmış ve müsabaka 67-55 aleyhimize sonuçlanmıştır." denilerek şu ifadelere yer verildi:

"Bu önemli maça saatler kala, kulübümüzden sadece bir maaş alacağı bulunan oyuncumuz Jewell Loyd, bu durumu bahane ederek sahaya çıkmamıştır.

Jewell Loyd’un menajeri, maç günü sabah 06.20’de ödenmeyen maaşın maç saati olan 18.00’e kadar yatırılmaması halinde Loyd’un maça çıkmayacağını beyan eden bir elektronik posta ile ihtar göndermiştir.

Oyuncumuz, hafta sonu bankaların kapalı olduğu herkes tarafından gayet iyi bilinmesine rağmen Abdullah Gül Üniversitesi maçına çıkmayarak açık bir suç işlemiştir. Dünyanın herhangi bir hukuk ülkesinde, bu şekilde art niyetli davranarak kontratlı olduğu bir takımın maçına kasten ve bilerek çıkılmaması kabul edilebilecek bir durum değildir.

Jewell Loyd hakkında, kulübümüzün iç disiplin yönetmeliği uygulanarak, Yönetim Kurulu’nun alacağı karar çerçevesinde gerekli ceza verilecektir."

Yorumlar (0)