Huysuz, Manisa Judo da Söz Sahibi Bir İl

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, kulüp başkanımız Mevlüt Aktan’ı ziyaret ederek, Türk sporuna verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

Spor 02.11.2019, 16:36 02.11.2019, 16:42
Huysuz, Manisa Judo da Söz Sahibi Bir İl

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyespor işbirliğiyle 1 Kasım 2019 Dünya Saygı Günü münasebetiyle Manisa’da düzenlendi.

‘Ziya Elmalı, İller Arası Judo Turnuvası’na iştirak eden Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, kulüp başkanımız Mevlüt Aktan’ı ziyaret ederek, Türk sporuna verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti. Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde düzenlenen ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyemiz ve Judo branşı sorumlumuz Tanju Balatlı, Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erol Timur, Gençlik Spor Şube Müdürü Özcan Özen, Judo İl Temsilcisi Serhat Demir, Judo Ege Bölge Sorumlusu Zafer Şişmanlar da hazır bulundu. Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz gerçekleştirdiği ziyarette kulüp başkanımız Mevlüt Aktan’a, çini desenli porselen tabak hediye etti.

 “Manisa Judo da Söz Sahibi Bir İl”

Manisa’nın judo branşında söz sahibi bir il olduğunu söyleyen Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, “Spora verdikleri destek nedeniyle başkanımız Mevlüt Aktan’a ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, tüm spor branşlarına büyük önem veren bir kulüp. Özellikle judo branşına verdikleri destek küçümsenemez. Manisa, judo branşı için çok önemli bir ilimiz.Manisa da judo branşında önemli turnuvalar düzenleniyor. Bunun örneğini ‘Ziya Elmalı Judo Turnuvası’nda yaşadık. Gerçekten çok önemli bir katılım oldu.  Biz geçmişimizi unutursak, bizden sonra da herkes bizi unutacaktır. Manisa, judo da söz sahibi bir il. Avrupa’da ve dünyada önemli başarılar elde etmiş Manisalı sporcularımız var. Manisa bizim bu konuda bir lokomotifimiz. İnşallah bundan sonra aynı şekilde devam eder. Beraberliğimiz sürekli olacaktır” diye konuştu.

Aktan, “ Manisa Büyükşehir Belediyespor Olarak Tüm Branşlara Büyük Önem Veriyoruz”

Nazik ziyareti nedeniyle Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz’a teşekkür eden kulüp başkanımız Mevlüt Aktan ise, “ Bu güzel ziyaret için Türkiye Judo Federasyonu Başkanımız Sezer Huysuz’a teşekkür ediyoruz. Bizi çok onurlandırdı, gururlandırdı. Manisa Büyükşehir Belediyespor olarak amatör branşlara büyük destek veriyoruz. Bizim amacımız başarılı sporcular yetiştirmek.

Bunun en güzel örneklerinden biri de Mert Şişmanlar. Başarılı judocumuzu güzel yerlere verdik. Bizim Manisa’da vizyonumuz bu. Manisa, judo branşında çok iyi yerlerde ve büyükte ilgi var.  Manisa’da düzenlediğimiz turnuva bizim için çok önemli. Çok değer verdiğimiz Ziya Elmalı ağabeyimizin adına düzenledik. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak, Manisa gençliği için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)